Foresta Sarıyer’e yabancı yatırımcıdan yoğun ilgi

Mütekabiliyet yasasıyla İstanbul'a yönelen yabancı yatırımcılar, Turyapı’nın projesi Foresta Sarıyer'e yoğun ilgi gösteriyor

Foresta Sarıyer’e yabancı yatırımcıdan yoğun ilgi

5 Temmuz 2012 / emlakwebtv

Turyapı’nın, "Metropol içinde doğal yaşam" sloganıyla Sarıyer'de inşa edilen projesi Foresta Sarıyer, İstanbul'da gayrimenkule yatırım yapmak isteyen yabancılar tarafından yoğun ilgi görüyor. Belgrad Ormanı, Rumeli Kavağı, Kilyos, Gümüşdere ve Kısırkaya plajlarına komşu konumuyla metropol içinde huzurlu bir yaşam sunan Foresta Sarıyer'den konut alan yabancı yatırımcı oranında hızlı bir artış kaydediliyor. Foresta Sarıyer'de, Vakıfbank güvencesiyle uygun kredi koşulları, düşük faiz ve 120 aya varan vade imkanı tanıdıklarını ifade eden Turyapı Yönetim Kurulu Başkanı Şerafettin Turpçu, sağladıkları kolaylıkların yabancı yatırımcılar açısından da son derece cazip olduğunu belirtiyor. Foresta Sarıyer'in tamamlandığında uluslararası bir yapıya sahip olacağını ileri süren Turpçu, Foresta Sarıyer ile İstanbul'da unutulmaya yüz tutmuş doğal ve huzurlu bir yaşamın yeniden hayata döneceğine vurgu yapıyor.

Dört mevsim doğal yaşam
Doğa ile iç içe konforlu bir yaşam merkezi sunmayı hedefleyen Foresta Sarıyer'de yer alan konutlar Çınar, Sedir, Defne, Ardıç ve Ladin adlarını taşıyor. Daire tiplerinde ise tercih edilen yaşam tarzına göre stüdyo, 1+1, 2+1 ve 3+1 seçenekleri sunuluyor. Tüm bloklarda çatı dubleksi bulunan Foresta Sarıyer'de geniş ufuklu teras keyfi de yer alıyor. Bununla birlikte, İstanbul ölçeğinde 3. derecede deprem bölgesinde yer alan ve jeolojik açıdan çok sağlam bir zemin üzerinde bulunan Foresta Sarıyer, Turyapı kalitesiyle depreme karşı 'çifte güvenlik' avantajı sağlıyor.
Tünel, metro, vapur, deniz otobüsü, karayolu, demiryolu ve deniz yolu ulaşımı Foresta Sarıyer'e en elverişli konumlarda yer alıyor. Yeni hizmete giren Çayırbaşı Tüneli ile Foresta Sarıyer'in Maslak'a ve Rumeli Feneri'ne olan mesafesi sadece 10 dakika. Metroya, Şehir Hatları'na ve İDO Sarıyer İskelesi'ne ise beş dakika mesafede bulunuyor.
Foresta Sarıyer'in Koç Üniversitesi öğrencileri ve öğretim görevlileri için de son derece avantajlı olduğunu ifade eden Turyapı Yönetim Kurulu Başkanı Şerafettin Turpçu, ayrıcalıklı bir yaşam merkezi olan Foresta Sarıyer'den kira öder gibi ev sahibi olmanın mümkün olduğunu, bu kolaylığı tercih eden öğrenci ve öğretim görevlilerinin birkaç yıl içinde ev sahibi olabilecekleri gibi tamamlandığında yüzde 100 değerlenecek karlı bir yatırıma imza atacaklarının altını çiziyor.

Proje Bilgisi: Foresta Sarıyer