Fortune, Türkiye'yi seçti

ABD'nin en büyük gayrimenkul şirketlerinden birisi olan Fortune International, gelişmekte olan ülkelere açılma stratejisinde merkez üssü olarak Türkiye'yi seçti

Fortune, Türkiye'yi seçti

5 Temmuz 2014/Emlakwebtv
ABD'nin en büyük gayrimenkul firmalarından birisi olan Fortune International Grubu, Kıbrıs, Türk Cumhuriyetleri, Doğu Avrupa ve Ortadoğu ülkelerine yönelik büyüme stratejisinde Türkiye'yi merkez olarak seçti. Fortune International Bölge Geliştirme Direktörü Süha Çolakoğlu da Türkiye'yi: 'Düşük faiz oranlı krediler var, yatırım fırsatları çok. yatırımın geri dönüş oranları 10 yıl.' şeklinde tanımladı.

Türkiye'yi gelişmekte olan ülkelere yönelik stratejilerinin merkez üssü olarak seçiklerini belirten Lugones, firmanın 3,5-4 milyar dolarlık bir portföyü yönettiğini belirterek iki taraflı bir çalışma stratejisi uygulayacaklarını söyledi. Sabah Gazetesi'nden Barış Ergin'in haberine göre Lugones, yalnızca yabancıların Türkiye'ye yapacakları yatırımları değil aynı zamanda Türkler'in de yurtdışı yatırımlarını yönlendireceklerini belirterek: ' Amacımız Türk gayrimenkul sektöründeki yatırım çeşitliliğini artırmak' dedi.

Türkiye cazibe merkezi
Türkiye'de bir yatırımın geri dönüş süresinin 10 yıl olduğunu belirten Fortune International Bölge Geliştirme Direktörü Süha Çolakoğlu da,  bölgenin yerli ve yabancı yatırımcılar için cazibe merkezi olduğunu söyledi. Çolakoğlu:  "Miami'de Türkler'den yatırım yapma konusunda oldukça fazla talep geliyor. Biz de satış pazarlama ve geliştirme konusunda bölgede en büyüğüz. Satışlar artınca bir merkez ofis kurma kararı aldık.' şeklinde konuştu.