FOTOMO2GAN fotoğraf severleri buluşturacak

FOTOMO2GAN fotoğraf yarışması Uptown İncek sponsorluğunda fotoğraf severleri bir araya getirecek

FOTOMO2GAN fotoğraf severleri buluşturacak

25 Mart 2014 / Emlakwebtv
Başkent Ankara’nın en önemli doğal yaşam alanı ve nefes alma duraklarından Mogan Gölü, fotoğraf severleri bir araya getirecek. Uptown İncek Konut projesinin sponsorluğunda düzenlenecek “FOTOMO2GAN” fotoğraf yarışması Ankaralılar'ı Mogan’ın güzellikleriyle tanıştıracak.

“Ankara’nın denizi” olarak da bilinen, yeşil ve mavinin en güzel tonlarının bir araya geldiği Başkent’in oksijen deposu Mogan gölünün doğal güzellikleri, bir fotoğraf yarışmasına ilham kaynağı oldu.
Mogan Gölü ve ODTÜ ormanı manzaralı Uptown İncek Konutları tarafından düzenlenen, Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu (TFSF) onaylı “FOTOMO2GAN” fotoğraf yarışması, fotoğraf severleri 24 Mart-16 Mayıs 2014 tarihleri arasında Mogan için bir araya getirecek.

Uptown İncek projesini hayata geçiren LEMA Grup’un ortaklarından Emre Katırcı, yarışmayla, Mogan Gölü'nün doğal güzelliklerinin ortaya çıkarılacağını ifade etti. Başkent için adeta bir oksijen deposu olan Mogan’ın her mevsim farklı bir rengi olduğuna işaret eden Katırcı, şunları söyledi:

“Mogan, yaz, kış ve bahar aylarında hep farklı renklere bürünüyor. Mogan’a kışın beyaz hakim olurken, bahar aylarında sarı, yazın ise yeşil ve mavinin değişik tonları ev sahipliği yapıyor. Böylesine güzel bir bölgeyle henüz tanışmamış olan Ankaralılar için FOTOMO2GAN yarışmasını hayata geçirmeye karar verdik. Adından da anlaşıldığı gibi, oksijenin en yoğun alınabildiği, Ankara’nın nefes alma duraklarından Mogan gölünün bu güzellikleri fotoğraf karelerine yansıyacak. Alanında uzman, foto muhabirleri ve dernek başkanlarının da aralarında bulunduğu jürimizin değerlendirmesi sonucu en iyi fotoğraflar ödüllendirilecek.”

Katırcı, jüride Depo Photos Yönetim Kurulu Başkanı Abdurrahman Antakyalı, Zaman Gazetesi foto muhabiri Ali Ünal, RPR Medya AŞ Başkanı Ercan Halıcı, Foto Muhabirleri Derneği Başkanı Rıza Özel, Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu Başkanı Sami Türkay, Sabah Gazetesi foto muhabiri Uğur Yıldırım ve Habertürk Gazetesi foto muhabiri Ümit Turpçu’nun bulunduğunu ifade etti. Katırcı, yarışmada birinci olan fotoğrafı çeken sanatçının teknoloji marketinden 2 bin 500 lira değerinde hediye çekiyle ödüllendirileceğini bildirdi. Yarışmada ikinci olan sanatçıya bin lira değerinde, üçüncü olana ise 500 lira değerinde teknoloji marketten hediye çeki verileceğini bildiren Katırcı, ilk 3’e giren katılımcılara teşekkür belgesi de verileceğini kaydetti. Katırcı, sergilenmeye layık görülen 25 eser sahibine ise hediye çeki ve katılım belgesi verileceğini bildirdi. Yarışma şartnamesine TFSF’nin internet sitesinden ulaşılabileceğini bildiren Katırcı, fotoğraf sevdalılarını Mogan’ın güzelliklerini fotoğraflamaya davet etti.

Uptown İncek projesi özellikleri
Lema Grup tarafından hayata geçirilen Uptown İncek Konut Projesi TED Ankara Koleji’ne kapı komşusu olacak. İnşaat sektöründe kalite ve güveni prensip olarak benimseyen LEMA Grup Uptown İncek projesinde de kailte ve güvenden ödün vermiyor. 1+1 ‘den 6+1 ‘e kadar 18 ayrı tipte 226 daire bulunan proje, 36 katlı yatay ve dikey olarak inşa ediliyor.