Fransa Gayrimenkul Fuarı’na Türk pavilyonu

Fransa'da gerçekleşen MIPIM Gayrimenkul Fuarı, Avrupa ve dünya gayrimenkul sektörünün nabzını 2013 yılında 12-15 Mart tarihleri arasında tutacak. Fuarın ‘2013 Onur Ülkesi’ Türkiye

Fransa Gayrimenkul Fuarı’na Türk pavilyonu

6 Temmuz 2012 / emlakwebtv

İnanlar’dan, Varyap'a, Zorlu'dan Eroğlu'na kadar 250 firma ve 500'ün üzerinden katılımcının yer alacağı fuarda Türkiye'ye özel bir 'pavilyon' kurularak özel konferans ve paneller yapılacak, en iyi Türk projesi ödül alacak. Bu yıl 20 bin metrekareden fazla bir fuar alanına sahip olacak, 2 bin şirket, 4-5 bin yatırımcı ile 84 ülkeden 1650 CEO'nun katılacağı MIPIM Fuarı'nda Türkiye'nin 'onur ülkesi' seçilmesinin en temel nedeninin ekonomisinin büyümesi olduğunu söyleyen Fuar Direktörü Beatrice Gravier, "Türkiye'nin onur ülkesi seçilmesi kararını biz değil, sektörün kendisi verdi" dedi.
Gravier, "Fuar, İstanbul'u gayrimenkul haritasının ortasına yerleştirecek. Yatırımcılar Londra ve Paris'in dışında Moskova ve İstanbul gibi farklı pazarlara odaklanıyor. Türkiye'nin MIPIM'de olması için doğru bir zaman" diyerek sözlerini tamamladı.