Fransız Sokağı Bahçeşehir’e taşınıyor

Babacan Yapı’nın Crown Deluxe Bahçeşehir projesindeki Alışveriş Caddesi Fransız Sokağı ismini alacak

Fransız Sokağı Bahçeşehir’e taşınıyor

11 Ekim 2012 / emlakwebtv

Babacan Yapı’ya ait 13 dönüm arazi üzerine inşa edilmekte olan ve 2 bloktan oluşması planlanan Crown Deluxe Bahçeşehir konum itibariyle Bahçeşehir‘in yeni kalbi olarak nitelendiriliyor.

Crown Deluxe, cazip pek çok özelliğinin yanı sıra bilinen alışveriş mantığını değiştiren yepyeni bir stili de hayata geçiriyor; AVC yani alışveriş caddesi! Fransız Sokağı ismini alacak bu yepyeni kavramda birbirinden farklı popüler ve özel pek çok markanın yer alması hedefleniyor.

Yaklaşık 5.000 daire sakinin şu an ikamet ediyor olması ve 2013 yılının sonunda da yaklaşık 20.000 konutun daha inşasının tamamlanacak olması açılacak mağazalar açısından büyük önem taşıyor.

Fransız Sokağı’na ve doğrudan Esenkent TEM Bağlantı Yolu Caddesi’ne cepheli olması nedeni ile tabela değeri yüksek olan mağazaların Crown Deluxe sakinlerinin yanı sıra hem Kapalı AVM’nin ve Fransız Sokağı’nın ziyaretçilerine hem de çevre sakinlerine hizmet verebilecek olması önemli bir özellik. Hem yapısı hem de konsepti itibariyle günde ortalama 10.000 araç geçişinin yaşandığı ve yürüyüş açısından da ulaşımın kolay olduğu Crown Deluxe dükkânlarında yer almak büyük bir ayrıcalık.

Mağaza, restaurant, cafe ya da benzeri amaçlarla hizmet verecek dükkânların en önemli özelliği shop mix olması. Kafeler ve restoranlar için ise teraslı alanlara da yer verilecek. Her sektörden belirli sayıda firmanın var olmasına ve kalitenin ön planda tutulmasına titizlik gösterilecek. Elit bir yaklaşımla hazırlanacak olan Crown Deluxe’te genel proje konseptine uygun bir tasarımın hakim olması planlanıyor. Buna göre cam ve kompack lamine malzemesi ile kaplanacak mağazaların tüm cepheleri aynı tarzda tasarlanacak. Kurumsal bütünlüğü sağlayacak bu yaklaşım sayesinde tüm dükkânlar Crown Deluxe ile bir uyum içinde yerlerini alıyor olacaklar.

Bahçeşehir ve Esenyurt Bölgesi’nin cazibe merkezi olarak nitelendirilen adada, Alışveriş Caddesi (AVC) olarak oluşturulan Fransız Sokağı’nda sadece 44 adet ticari ünite bulunuyor. Bilinenlerin yanı sıra özel markaların da hizmet vermesi amacıyla görüşmeleri süren bu eşsiz projenin toplam yatırım miktarı 110 milyon TL.

 

* I. ve 2. etaptan oluşan projenin 1. etabında 24 adet, 2. etabında ise 20 adet olmak üzere projede toplam 44 dükkân yer alıyor. Metrekare fiyat aralığı 3.000 ile 5.100 Euro arasında değişiyor.

* I. etabında bulunan en küçük dükkânların fiyat aralığı 3.000 Euro ile 4.500 Euro arasında değişirken, metrekare olarak en büyük dükkânların fiyatları 150,38 metrekare ile A-10 498.000 Euro civarında. Metre kare fiyatı 3.310 Euro.

* I. etapta bulunan en küçük metrekareli dükkânlar; 111.57 metrekare ile B-11 596.880 Euro iken, metrekare olarak en büyük dükkânların fiyatları ise 837,39 m2 ile B-1 3.925.000 Euro. Metrekare fiyatı 4.687 Euro.

Anahtar tesliminin Aralık 2013’de yapılması planlanan projede dükkânların teslim tarihi Haziran 2013 olarak planlanıyor.

Markanızı AVC/Fransız Sokağı’na taşımak, kârlı bir yatırım yapmak istiyorsanız ön talep için 444 24 20 ‘den iletişime geçebilirsiniz.