Frida Kahlo’dan ilham aldı

Fatih Kıral; Carmen, Frida, Juliet, Marilyn gibi tarihe damgasını vuran kadınları yeni bir koleksiyonda buluşturdu

Frida Kahlo’dan ilham aldı

14 Haziran 2012

WhiteandSoft By Fatih Kıral tarihe damgasını vuran kadınlardan ilham aldı ve her koleksiyonunda olduğu gibi bu koleksiyonunu da hikayelerden esinlenerek hazırladı. Uğruna savaşlar yapılan, aşkları için tarihin akışını değiştiren, ardından milyonlarca kadına yaşam umudu veren unutulmaz kadınların isimleri artık WhiteandSoft By Fatih Kıral yataklarında yaşamaya devam edecek. Markanın sahibi ve tasarımcısı olan Cem Akın tarafından yaratılan Carmen doğallığı, Frida gücü, Victoria yumuşaklığı, Evita rahatlığı, Juliet sağlığı, Marilyn güzelliği ve Elizabeth de dayanıklılığın ismi oldu.
Bu koleksiyonda yer alan yataklar mitolojik veya tarihe damgasını vurmuş güçlü karakteri olan kadınlardan esinlenerek üretildi.
Koleksiyonda yer alan Carmen, aynı isimli ünlü operadaki çingene asıllı İspanyol dansçıdan ismini alırken doğal pamuk, yün, organik dış kılıflı özel pedden oluşuyor. Yaptığı resimlerle bir döneme damgasını vuran Frida Kahlo’nun güçlü karekteri Frida yataklarına da yön veriyor. Bu yataklarda kişiye özel tasarlanmış yay sistemi, silikon, elyaf ve çeşitli yumuşaklıklarda özel bir köpük ile tensel dış kılıf bulunuyor.
Britanya Kraliçesi Victoria’yı kim unutabilir ki? Bir döneme ismiyle damgasını vuran bu güçlü kadının ismini taşıyan Victoria yatakları ise kişiye özel tasarlanmış yay sistemi, doğal pamuk ve çeşitli yumuşaklıklarda özel bir köpük kullanılarak hazırlandı.
Yaşadığı aşkla akıllara kazınan ve güçlü duruşuyla milyonlarca kadının unutamadığı bir isim ola Eva Perón’dan esinlenerek üretilen Evita yatakları foam malzeme, köpük  ve yüzde 100 pamuklu iç kılıf ile yıkanabilir dış kılıf kullanılarak hazırlandı.
Peki onların aşkını kim unutabilir ki? Romeo’nun biricik Juliet’inden esinlenerek hazırlanan Juliet yatakları çift taraflı kullanılabilen, bir yüzü sert bir yüzü yumuşak özel bir köpük kullanılarak üretildi.
Bir dönem sinemaya damgasını vuran, ölümü üzerinden yıllar geçse de hala akıllarda olan güzel yıldız Marilyn Monroe ise Marilyn yatağına ismini veriyor.
Tarihin en güçlü kadınlarından biri olarak kabul edilen Kraliçe Elizabeth ise Elizabeth’e hayat veriyor. Bu yatak bonel yay sistemi, çeşitli yoğunluklarda sünger ve jakarlı kumaştan dış kılıf ile hazırlanırken güçlü ve sağlıklı bir uyku vadediyor.