FSM Köprüsü'nden kaçak geçişin cezası 500 liraya çıkarıldı

Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün açılmasının ardından tonajlı kamyon, otobüs ve Tırların 92 liralık cezayı göze alarak FSM Köprüsü'nden geçişlerini durdurmak amacıyla kaçak geçiş cezası 500 liraya çıkarıldı

FSM Köprüsü'nden kaçak geçişin cezası 500 liraya çıkarıldı

Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün açılmasının ardından tonajlı kamyon, otobüs ve Tırların 92 liralık cezayı göze alarak FSM Köprüsü'nden geçişlerini durdurmak amacıyla kaçak geçiş cezası 500 liraya çıkarıldı. 

Kaçak geçiş cezası 500 TL 

İstanbul Boğazı'nın üçüncü gerdanlığı Yavuz Sultan Selim Köprüsü açıldıktan sonra Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nden ağır tonajlı kamyon, otobüs ve tırların geçişleri yasaklanmıştı. Yasağa rağmen Tır, kamyon ve otobüs şoförleri cezayı göze alarak Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nden geçmeye devam ediyordu. Çıkan haberler üzerine yetkililer köprüden kaçak geçiş cezasını 500 liraya çıkardı. Cezanın 10 kat artırılmasının ardından kamyon trafiği azaldı. 

Kamyon, tır ve otobüslerin geçmesi gereken Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün ise hem geçiş ücreti şoförlere fazla geliyor hem de yolu 100 kilometre uzattığı için zaman kaybına neden olduğu söyleniyor. Yavuz Sultan Selim Köprüsü geçiş ücreti ise 164 lira olarak belirlenmişti.