FU Gayrimenkul rotasını KKTC'ye çevirdi

Türkiye'de gayrimenkul ipoteği alanında çalışmalarını sürdüren FU Gayrimenkul yönünü KKTC'ye çevirdi. FU Gayrimenkul Müdürü Ertuğrul Bul, "Hedefimiz KKTC ipoteklerinde de lider olmak..." dedi.

FU Gayrimenkul rotasını KKTC'ye çevirdi

"FU Gayrimenkul Genel Müdürü Ertuğrul Bul, KKTC mevzuat ve tapu uygulamalarının Türkiye'den farklı olduğunu ve bu işlemlerin banka ve finans kurumları açısından risk artırdığını belirterek: 

"Türkiye’de edindiğimiz tecrübeyle Kıbrıs’ta da kolay, risklerin minimize edildiği gayrimenkul ipoteği sürecini yönetiyoruz. Hedefimiz, KKTC ipoteklerinde de lider olmak” dedi.

FU Gayrimenkul KKTC'de
Türkiye ve KKTC'deki mevzuat ve uygulama farklılıklarının, adada ipotek tesis etmek isteyen banka ve finans kurumları açısından profesyonel desteğı zorunluğu kıldığını vurgulayan Bul, Türkiye'den bakıldığında KKTC'deki ipotek sürecinin oldukça karmaşık olduğunun görüleceğini söyledi. Bu konuda iki farklı hukuk sisteminin hakim olduğunu belirten Bul:

" KKTC’de ipotek tesis eden anlaşmalı bankalarımız var ve çalışmaları sürüyor. KKTC’de de Türkiye’de olduğu gibi çözüm ortağı olduğumuz banka ve finans kuruluşlarının iş süreçlerini kısaltıyor, müşterilerimizin etkinliğini artırarak fayda yaratıyoruz. Riski bertaraf edecek çözümler üretiyoruz. Hedefimiz KKTC'deki ipotek işlemlerinde de lider olmak” dedi. 

Firma Bilgisi: Fu Gayrimenkul