Future Park'ın otel bölümü Wyndham'a ait

Hiper Gayrimenkul tarafından Esenyurt’ta yükselen konut, çarşı ve otel gibi donatılardan meydana gelen Future Park Projesi otel işletmesi için dünyanın ikinci en büyük zincir otel markası Wyndham ile el sıkıştı

Haramidere Parklar Mevkii’nde hayata geçen bin 632 konutluk Future Park Projesi bünyesindeki 348 odalı otelin işletmesi için Wyndham oteli ile anlaştı. 2017’de kullanıma açılması planlanan otelin adı “Hawthorn Suites By Wyndham İstanbul Esenyurt” olacak. Wyndham isim hakkının satın alındığı 50 milyon dolar yatırım değeri olan otelin odaları bireysel satışa açık olacak. Otelin satın alma modeli şu şekilde olacak; Hiper Gayrimenkul'ün grup şirketlerinden olan GRM Küresel Kiralama ve Yönetim A.Ş. tarafından yapılacak. Otelden oda satın alan yatırımcılara tapudan hisse verilecek ve kara ortak edilecek. Böylece otel yatırımcıları normal bir rezidans ya da konut yatırımına göre 3 kat daha fazla kira geliri elde etmiş olacak. 
20 yıl sürecek olan Hiper Gayrimenkul ve Wyndham işbirliğinde 33 katlı tek blokta yükselecek olan Hawthorn Suites by Wyndham İstanbul Esenyurt’da 174 adet standart, 58 adet executive, 116 adet süit oda olmak üzere toplamda 348 oda bulunuyor. Aynı zamanda odalar birleştirilerek değişik boyutlarda suitler elde edilebiliyor. Metrekaresi bin 800 dolardan başlayan fiyatlarla satışa sunulan 5 yıldızlı otelde kapalı havuzu, masaj salonları, stüdyoları ile toplamda 2 bin metrekare alana yayılmış kapsamlı spa ve fitness merkezi, 5 yüz kişilik balo salonu, 2 yüz kişilik restoran, iş toplantıları için 50’şer kişilik 5 adet toplantı salonu yer alacak.

Future Park'ta son 230 daire fırsatı
Future Park'ta 4+1 ve 5+1 dairelerin satışını tamamlandı. 1632 konuttan yaklaşık 230 adet stok kaldı. Proje şimdiden yatırımcısına yüzde 80 kar sağladı. Yeşil alanı, sosyal donatıları ve ulaşım kolaylığı ile dikkati çeken Future Park’ta 3+1’ler 500 bin, 2+1’ler 400 bin, 1+1’ler 275 bin ve 1+0’lar 150 bin TL’den başlayan fiyatlarla satılıyor. Proje yatırımcılara %35’i peşin kalanı 36 ay vadeli bir ödeme planı da sunuyor.

Proje Bilgisi: Future Park