Fuzul Grup'tan Körfez atağı

Fuzul Grup, gayrimenkul sektöründe faaliyet gösteren yeni Markası Nevita'nin Körfez'deki ilk şubesini Suudi Arabistan'da açtı

Fuzul Grup'tan Körfez atağı

Körfez yatırımcısına yönelik girişimlerini sürdüren Fuzul Grup, yeni markası Nevita'nın Körfez'deki ilk şubesini Suudi Arabistan'da açtı. Orta Doğu pazarına yönelik ilk şube girişimini büyük sermaye gruplarının katıldığı bir organizasyon ile tanıtan Guzul Grup Yönetim Kurulu Üyesi Faruk Akbal, Körfez yatırımcısının Türkiye'ye olan ilgisinin çok büyük olduğuna vurgu yaptı.

Nevita, Körfez yatırımcısını Türk projeleriyle buluşturacak
Türkiye'de gayrimenkul sektörünün dinamik yapısının Orta Doğulu yatırımcılar tarafından büyük ilgiyle karşılandığını belirten Akbal:

"Bölgedeki yatırıma değer tek istikrarlı ülke olmamızın bunda etkisi büyük. Bizim mevcut projelerimize Orta Doğulu yatırım gruplarından çok fazla talep olduğu için, Nevita markası ile böyle bir yatırım yapmaya karar verdik, Riyad’da ilk ofisimizi açtık” dedi.

8 milyon dolara ilk anlaşma
Açıklamasında Riyad'da gerçekleşen ilk anlaşma ile ilgili bilgi de veren Akbal, Suudi Arabistan'ın gayrimenkul sektörü açısından dev bir potansiyel taşıdığını söyledi. Akbal, gerçekleşen açılış kapsamında ilk anlaşmalarını da yaptıklarına dikkat çekerek: " 
Arabistan’in ileri gelen yatırım grubuyla 8 milyon dolarlık ön anlaşmamızı imzaladık. Yıl sonu hedefimiz, 30 milyon dolar satışa ulaşmak. Sadece konut satmak değil amacımız, aynı zamanda Körfez sermaye grupları ile İstanbul’da ortak projeler gerçekleştirebiliriz” ifadelerini kullandı.

Nevita, 2015 yıl sonuna kadar Dammam ve Cidde'de de birer ofis açmayı planlıyor

Firma Bilgisi: Fuzul Grup