Gabon Milli Savunma Bakanı Vefa’yı ziyaret etti

Dört günlük bir ziyaret için Türkiye’ye gelen Gabon Milli Savunma Bakanı Pacome-Rufin Ondzunga, Vefa’yı da ziyaret etti

Gabon Milli Savunma Bakanı Vefa’yı ziyaret etti

18 Ocak 2013 / emlakwebtv
Bu hafta başında dört günlük ziyaret için Türkiye’ye gelen Gabon Milli Savunma Bakanı Pacome-Rufin Ondzunga, prefabrik ve hafif çelik yapı sektörünün önde gelen grubu Vefa’yı dün (16 Ocak Çarşamba) ziyaret etti. Bakan Ondzunga, Gabon’da büyük bir toplu konut projesine imza atan Vefa’nın hafif çelik markası Steelife’ın üretimlerini fabrikada yerinde inceleyerek bina örneklerini gezdi.

Vefa İcra Kurulu Başkanı Turan Koçyiğit tarafından karşılanan ve Vefa’nın Dilovası OSB’de yer alan fabrikasına giderek üretimleri yerinde gören Bakan Ondzunga, fabrika ziyaretinin ardından Pendik’te bulunan showroom’a geçerek bina örneklerini gezdi. Çok yakın bir zamanda görücüye çıkacak olan Steelife’ın Ekolojik Ev’i hakkında da bilgi alan Bakan Ondzunga, projeyi çok beğendi.

Ziyaret sonunda Vefa Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Kara, Bakan Ondzunga’ya Osmanlı koleksiyonundan Ab-ı Hayat isimli vazoyu hediye etti.

Steelife, Gabon’da 6 ayda 564 konut yapacak
Gabon’da proje yürüten firmalardan biri de Vefa’nın hafif çelik markası Steelife oldu.  Orta Afrika ülkelerinden Gabon’da ANGT tarafından yürütülen ve Ulusal Kalkınma Planı’nın en önemli ayaklarından biri olan kentsel dönüşümün ilk projesini gerçekleştiren Steelife, Gabon’un başkenti Libreville’nin Angondje bölgesinde sadece altı ayda 564 konutluk yaşam alanı kuracak. Steelife-Rönesans işbirliği ile gerçekleştirilen ve çalışmaların REC-VEFA JV resmi adıyla kurulan ortaklık üzerinden yürütüldüğü proje, 6 ayda tamamlanacak.