Galata'nın tarihi hanı satışa sunuldu

Galata bölgesinde yer alan tarihi Tütün Han, hafta içinde Coldwell Banker Angel Gayrimenkul tarafından satışa sunulacak.

Galata'nın tarihi hanı satışa sunuldu

Galata bölgesinde yer alan tarihi hanlardan biri olan Tütün Han, hafta içinde satışa sunulacak. Union Han olarak da bilinen tarihi binanın satışını Coldwell Banker Angel Gayrimenkul üstlenecek.

Tarihi Tütün Han satışa sunulacak
Tarihi galata bölgesinde yer alan ve Union Han olarak bilinen Tütün Han, bu hafta gerçekleşecek olan satışla yeni sahiplerine kavuşacak. Karaköy Bankalar Caddesi'nin başında bulunan ve ikinci derece tarihi eser statüsünde bulunan Tütün Han'ın satışı Coldwell Banker Angel Gayrimenkul tarafından gerçekleştirilecek. Satışla birlikte Tütün Han, onaylanmış özel otel projesiyle birlikte yeni sahibine kavuşmuş olacak. 

 

Galata'nın tarihi hanı satışa sunuldu

 

Tütün Han'ın tarihi
1905 yılında Fransız Union Sigorta Şirketi için, İtalyan mimar Edoardo De Nare tarafından inşa edilen tütün Han 110 yıllık bir geçmişe sahip. Gerek tarihi dokusu gerekse 4 bin metrekarelik kapalı alanıyla Galata Bölgesi'nin en dikkat çekici yapılarından biri olan Union Han için, çok sayıda firmanın istekli olduğu belirtiliyor. 

Satışla ilgili olarak bir açıklamada bulunan Coldwell Banker Angel Gayrimenkul Broker'i Demet Tüzün, 12 yıldır bir özel binanın satışıyla ilgilendiklerini ve satış sürecinde büyük bir ilgi ile karşılaşacaklarına inandıklarını belirterek:

"Bu özel mülk,  yeni sahibi olacak turizmciler için prestij oteli yapılabilecek muhteşem bir yatırım fırsatı’’  ifadelerini kullandı. 

Coldwell Banker hakkında
1906 yılında Amerika San Francisko'da Colberd Coldwell ve Arthur Banker tarafından kurulan Coldwell Banker, Dünyanın ilk global gayrimenkul danışmanlık markası olma özelliğini taşıyor.