Galatasaray - Fenerbahçe derbisinde trafiğe kapalı yollar!

Bugün saat 19:30'da Türk Telekom Arena'da oynanacak Galatasar - Fenerbahçe derbisi için İstanbul İl Spor Güvenlik Kurulu olağanüstü güvenlik tedbirleri aldı. İşte Galatasaray - Fenerbahçe derbisinde trafiğe kapalı yollar...

Galatasaray - Fenerbahçe derbisinde trafiğe kapalı yollar!

Bugün saat 19:30'da Türk Telekom Arena'da oynanacak Galatasaray - Fenerbahçe derbisi için İstanbul İl Spor Güvenlik Kurulu olağanüstü güvenlik tedbirleri aldı. İşte Galatasaray - Fenerbahçe derbisinde trafiğe kapalı yollar... Türk Telekom Arena yakınındaki bazı ana yollar maçtan önce trafiğe kapatılacak. 

Seyrantepe - Sanayi metrosu çalışmayacak

Güvenlik tedbirleri kapsamında Seyrantepe - Sanayi metrosu saat 14:30 ile 21:00 arasında çalışmayacak. Maça gidecek olanlar bir önceki istasyon olan Sanayi Mahallesi'nde inip İstanbul Büyükçehir Belediyesi'nin Galatasaray - Fenerbahçe derbisine gidecekler için tahsis ettiği otobüsler ile Seyrantepe Metro İstasyonu'na gidebilecek. Metro istasyonu ile stat arasındaki yaya geçiş tüneli açık olacak. 

Stat kapısı 16:00'da açılacak 

Taraftarlar için stat kapısı saat 16:00'da açılacak ve otopark kartı olan araçlar kontrol noktalarında kartlarını göstererek stada giriş yapabilecekler. 

Galatasaray - Fenerbahçe derbisinde trafiğe kapalı yollar!

Galatasaray - Fenerbahçe derbisinde trafiğe kapalı yollar

1-) Seyrantepe Metro Kavşağı-Ayazağa istikametine inen köprü giriş ve çıkışları maçın başlama saatinden 4 saat önce araç trafiğine kapatılacak.

2-) TEM kuzey yan yoldan Ankara yönüne ve bölgede bulunan kat otoparkına dönüşler de maçın başlamasından 4 saat önce araç trafiğine kapatılacak.

3-) Stada inen yan yol, maç başlamadan 2 saat öncesi ile maç bitiminden 1 saat sonrasına kadar trafiğe kapalı olacak.

Alternatif yollar 

Galatasaray - Fenerbahçe derbisine gidecek olanlar için alternatif yollar şöyle; 

Seyrantepe Metro Kavşağı - Ayazağa istikametine inen köprü giriş ve çıkışlarını kullanacak olanların alternatif olarak Ayazağa Ayışığı Sokak'tan Deniz Sokak üzerinden İmam Çeşme Yolu Caddesi'ne yönelmesi, Seyrantepe'den gelerek Ayazağa istikametine gidecek olanların ise İbrahim Karaoğlanoğlu Caddesi'ni ve İmam Çeşme Yolu Caddesi'ni kullanarak Cendere Caddesi istikametine devam etmesi gerekecek.