Galatasaray hisseleri "Riva" ile yükseldi

Riva arazisi üzerinde gayrimenkul projelerinin yükseleceği haberi Galatasaray hisselerinin yükselmesine neden oldu. Borsa İstanbul'da Galatasaray Sportif AŞ hisseleri, yüzde 10.5 yükselerek tavan fiyata ulaştı.

Galatasaray hisseleri

Galatasaray Sportif AŞ'nin Borsa İstanbul'da işlem gören hisseleri, dün güne hızlı bir yükselişle başladı. Galatasaray hisselerinin tavan fiyata ulaşma nedeni ise Riva arazisinde gayrimenkul projelerinin hayata geçirileceği haberi...

Galatasaray hisselerinde dev sıçrama
Dün güne hızlı bir yükselişle başlayan Galatasaray hisseleri, ilk seansı yüzde 10.47'lik artışla, 25,85 TL'den kapattı. Yükselişe ilişkin yorumlarda bulunan analistler, söz konusu artışın Başkan Dursun Özbek'in açıklamalarının ardından Riva arazisinin gayrimenkul projelerine açılacağı iddialarından kaynaklandığını belirtti.

Dursun Özbek ne demişti?
Olağanüste mali genel kurulda aldığı yetki ve yaptığı açıklamalarla dikkat çeken Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek, 40 yıl önce kulübe kazandırılan arazinin bir an önce yeni projelerle değerlendirilmesi ve projelerle ilgili görüşlere açılması yönünde fikir bildirmişti. Riva'nın kulübe gelir getirecek şekilde yeniden değerlendirilmesini isteyen Özbek,:

"Riva'nın proje çalışmaları 2010 yılında yönetim tarafından hazırlanmıştı; ama sonrası gelmedi. Üzerinden uzun bir süre geçti. Bu projeleri değerlendirelim, rafta kalmasın. Bize yetki verin bunun üzerinde çalışalım, siz onaylarsanız devam edelim. Elimizde bir proje var ama ruhsatları iptal olmuş. Bu ruhsatları yeniden çıkartalım. Riva'nın en iyi şekilde değerlendirilmesinin gereği var" demişti