Galatasaray hisseleri Riva ve Florya'yı arkasına aldı

Galatasaray'ın hisselerine yatırım yapanlar Eylül ayında yüzde 56 oranında kazanç sağladı. Uzmanlar hisse performansının Riva ve Florya projelerinden etkilendiği görüşünde...

Galatasaray hisseleri Riva ve Florya'yı arkasına aldı

Galatasaray'ın Borsa'da işlem gören hisseleri, Eylül ayında 204 yılından bugüne, en yüksek aylık performansını gösterdi. Galatasaray'a yatırım yapanlar aylık yüzde 56 oranında kazanç sağladı. Uzmanlar, Riva ve Florya'da hayata geçirilecek konut ve yaşam projelerinin bu yükselişte büyük rol oynadığı kanaatini dile getirirken, Galatasaray'ı BIST'teki piyasa değeri liğinde de Fenerbahçe ve Beşiktaş'ı ardında bıraktığı görüldü. 

Eylül'de rekor artış
Galatasaray hisseleri Ağustos ayını 20.64 düzeyinde tamamlamıştı. Eylül ayında yaşanan yükselişle birlikte yüzde 55.8'e yaklaşan bir artış kaydeden ve 32.16'ya yükselen Galatasaray hisseleri, böylece, tüm zamanların en yüksek kazancı kabul edilen 2004 yılı Ocak ayındaki yüzde 57'den sonraki en yüksek performansını sergilemiş oldu. 

Riva ve Florya'nın payı
Uzmanlara göre, bu artış daha önceki aylarda sektör ortalamasının altında getiri sunan Galatasaray'ın Florya ve Riva arazilerinde hayata geçirilecek konut projelerinden kaynaklandı. 

Galatasaray'ın toplam piyasa değeri yükseldi
Toplam piyasa değeri Eylül ayındaki hızlı yükselişle 24 milyon TL artan Galatasaray, böylece 696.1 milyon TL'lik piyasa değerine ulaşmış oldu.