Galatasaray yeni tesislerini Kemerburgaz'da kuracak

Florya arazisinin satışında önemli adımlar atan Galatasaray yönetimi, yeni tesislerin kurulacağı bölgeyle ilgili araştırmalarını da sürdürüyor.

Galatasaray yeni tesislerini Kemerburgaz'da kuracak

Florya ve Riva arazilerinin satışıyla ilgili önemli mesafeler alan Galatasaray yönetimi, diğer taraftan yeni alt yapı tesislerinin nereye kurulacağı konusunda da çalışmalarını sürdürüyor. Yönetim rotasını özellikle son günlerde, Kemerburgaz'a çevirmiş durumda...

Galatasaray yönetiminin favorisi Kemerburgaz 
İki değerli arazisi Florya ve Riva'nın satışı ve Galatasaray kulübünün borçlarının ödenmesine yönelik çalışmalarında önemli mesafeler kateden Galatasaray yeni sportif tesisleri için de Kemerburgaz üzerinde yoğunlaştı. Sözcü Gazetesi'nde yer alan habere göre Galatasaray'a önerilen 3 farklı yer arasında bulunan Kemerburgaz Kasımpaşa Tesisleri'ne yakın bir arazide karar kılan yönetim, konuyla ilgili olarak önümüzdeki günlerde girişimlerde bulunmaya hazırlanıyor.

49 yıllığına kadar kiralama
Galatasaray'ın Kemerburgaz'da kendisine sunulan araziyi 49 yıllığına kiralaması ve arazi için de para ödememesi bekleniyor. Buna karşılık Galatasaray, tesis inşaatını kendi imkanlarıyla gerçekleştirecek ve inşaatın tamamlanmasının ardından da alt yapı ile beraber futbol branşının buraya naklini gerçekleştirecek.