Galatasaray'ın kurtuluşu Riva'da

Galatasaray Başkanı Özbek, Temmuz Ayı Olağan Divan Kurulu toplantısında: "Galatasaray çıkışı, çok net olarak Riva'dadır..." dedi.

Galatasaray'ın kurtuluşu Riva'da

Geçtiğimiz haftalarda Emlak Konut GYO ile, Florya ve Riva arazilerinde hayata geçirilecek konut projeleri için protokol imzalayan Galatasaray'ın Başkanı Dursun Özbek, bugün gerçekleştirilen Divan Kurulu Toplantısı'nda projeler hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

"Galatasaray'ın kurtuluşu gayrimenkullerde"
Divan kurulu üyelerine hitaben yaptığı açıklamada, Galatasaray Kulübü'nün yüksek borç çemberinde sıkıştığını ve 1.5 milyara ulaşan borcun tasviyesi için de çalışmalar yaptıklarını söyleyen Özbek: "Galatasaray'ın sıkıntıdan kurtulmasının yolu gayrimenkullerin değerlendirilmesine bağlı." dedi. 

Süreç zorlu; tek çıkış Riva
Özbek: bu doğrultuda Emlak Konut ile 29 Haziran'da proje geliştirme protokolü yaptıklarını ve Riva'daki 1 milyon metrekarelik arsa üzerindeki konut imarlı arsanın büyük önem taşıdığını belirterek:

"Daha önce çeşitli başkanlar bu konuda çalışmıştı. 2010'da Sayın Adnan Polat ihaleye çıkmış, 12 firmadan ancak 2 tanesi bu teklif yanıt vermişti. Ünal Aysal döneminde de herhangi bir sonuç alınamadı. Biz 2015'te başa geldik. Kulübün çıkışının çok net olarak Riva'da olduğunu gördük..." dedi.

Florya'dan Riva'ya taşınmak
Açıklamasında Florya Metin Oktay tesislerinin altyapı ve A Takımı ihtiyaçları açısından yetersiz olduğunu ve Riva'ya taşınma fikrinin ağır bastığını da söyleyen Özbek, Riva projesi hakkında da ayrıntılı bilgi verdi.

330 milyon dolarlık gelir
Özbek,  Emlak konut il yapılan protokol kapsamında 330 bin metrekarelik alan üzerinde yapılacak hesabın metrekaresi 2 bin 300 dolardan yapılacak satışla 2.5 milyar dolarlık hasılata ulaşacağını vurgulayarak:

"Hasılat payından düşülse eğer Emlak Konut ile aramızdaki paylaşım oranımız yüzde 80'e 20 olacak. Burada bizim payımıza minimum 330 milyon dolar gelir kalacak" şeklinde konuştu.