Galericiler Odası’da Oto World Asya dedi

Pendik’te hayata geçen Oto World Asya’yı örnek gösteren Galericiler Odası Başkanı Kenan Taşlıdağ, otomobil AVM’lerinin artması gerektiğini vurguladı

Galericiler Odası’da Oto World Asya dedi


Galericiler Esnaf Odası üyelerinin beğenisini toplayan Oto World Asya projesinde yoğun ilgiyle satışlar sürüyor. Has Şirketler Grubu ve Evra Group ortaklığıyla Pendik’te hayata geçirilecek olan proje için konuşan Kenan Taşlıdağ; “Oto World Asya, proje özellikleriyle ve konumu itibariyle kesinlikle örnek niteliğindedir. Bu proje tasarımıyla, donatılarıyla sektörün tüm ihtiyacına yanıt veriyor ve tüketici tarafında da avantajlar sunuyor. Bu nedenle Oto World Asya gibi projelerin artması gerektiğini düşünüyoruz.” dedi.

“Oto World Asya’nın otomotiv sektörüne büyük katkısı olacak”
2005 yılında İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan yönetmelikçe, şehir içinde faaliyet gösteren oto galerilerinin şehir dışına çıkarılma kararını hatırlatan Taşlıdağ, İstanbul’da faaliyet gösteren resmi kayıtlara göre 3 bin 500, gayri resmi olarak ise 7 bin oto galericinin bu durumdan ciddi anlamda etkilendiğinin altını çizdi. Oto World Asya projesinin bu anlamda sektöre büyük katkısının olduğuna dikkat çeken Taşlıdağ, projenin Anadolu yakasında faaliyet gösteren yüzlerce galerici için sunulan cazip fırsatlarla otomotiv sektörü açısından büyük önemi olduğunu belirtti.

Geçtiğimiz Ekim ayında inşaatına başlanan Oto World Asya projesi 22 bin 275 metrekarelik alana kuruluyor. Toplam inşaat alanı 95 bin metrekareyi bulan projede teslimler Aralık 2014 tarihinde yapılacak. 365 adet ticari birimin bulunduğu Oto World Asya’da minimum alan 200 metrekare, maksimum alan ise 600 metrekare olarak planlandı. 170 milyon TL yatırım bedeliyle projelendirilen oto AVM, E-5 Otoyolu’na 6 km, TEM Otoyolu’na 3 km, Pendik sahil yoluna 7 km, Sabiha Gökçen Havaalanı’na 2 km mesafesiyle ulaşım konusunda da avantaj sağlıyor.

0 ve 2. el showroom, oto servis, banka, cafe ve restoranların yer alacağı Oto World Asya’nın mağazaların metrekare başlangıç fiyatları 3 bin 200 TL. Proje hakkında detaylı bilgi almak için adres: www.otoworld.com.tr
 

Proje Bilgisi: Oto World