Garanti Bankası Pendik Teknoloji Kampüsü Arma Elektropanç'a emanet!

AE Arma-Elektropanç son olarak, İstanbul’da inşaatı devam eden Garanti Bankası Pendik Teknoloji Kampüsü’nün mekanik tesisat işlerinin teknik müteahhitliğini üstlendi

Garanti Bankası Pendik Teknoloji Kampüsü Arma Elektropanç'a emanet!

8 Nisan 2014 / Emlakwebtv
Türkiye’nin en güçlü teknik müteahhitlik şirketlerinden biri olan AE Arma-Elektropanç; ulusal ve uluslararası alanda büyük projelere imza atmaya devam ediyor. AE Arma-Elektropanç son olarak, İstanbul’da inşaatı devam eden Garanti Bankası Pendik Teknoloji Kampüsü’nün mekanik tesisat işlerinin teknik müteahhitliğini üstlendi.

Midek/ERA tarafından projelendirilen dev kampüsün yapısı; 53 bin 500 m2 açık ofis alanı, 16 bin m2 oditoryum ve kafeterya gibi özel fonksiyon alanları ile 72 bin 500 m2 otopark, arşiv ve benzeri servis alanları olmak üzere üç ana bölümden oluşuyor. 2015 yılında tamamlanması planlanan projenin mekanik tesisat işlerinin kontrat bedeli 42.289.497 TL.

Yapımına 2011 yılının Ağustos ayında başlanan kampüsün tasarım ve inşaat faaliyetlerinin yürütülmesinde; arazi ile uyum, enerji ve su tüketiminin azaltılması, çevre dostu malzeme seçimi ve inşaat atık yönetimi gibi LEED GOLD sertifikası kriterleri göz önünde tutuldu. Bina, AE Arma-Elektropanç’ın üstlendiği 8. yeşil bina projesi konumundadır.