Gayrimenkul Danışmanlığı'nda dev birleşme

Gayrimenkul danışmanlık sektörünün iki marka ismi Cushman&Wakefield ile DTZ birleşme kararı aldı. Birleşmeyle birlikte 5 milyar dolarlık gelir ve 191 milyar dolarlık satış ve satın alma işlemi de aynı çatı altında toplanmış oldu

Gayrimenkul Danışmanlığı'nda dev birleşme

Gayrimenkul danışmanlık sektörünün dünya çapında faaliyet gösteren iki ismi Cushman&Wakefield ve DTS, Cushman&Wakefield çatısı altında birleşme kararı aldı. Kararla birlikte 5 milyar dolarlık gelir, 191 milar dolarlık satış ve satın alma, 43 bin çalışan ve 372 milyon metrekarelik alana uzanan mülk yönetimi de aynı çatı altında toplanmış oldu. 

Gayrimenkul danışmanlık sektöründe dev birleşme
İki şirketin Cushman&Wakefield çatısı altında birleşmesiyle birlikte dünyanın en büyük ticari gayrimenkul hizmet şirketleri arasına bir yenisi de katılmış oldu. Birleşme, 372 milyon metrekareyi aşan mülk yönetimine sahip dev bir şirket ortaya çıkmış oldu. Birleşme sonrasında Cushman&Wakefield, EMEA'da yeni ekibini duyurduğu ve yeni görsel kimlik ve logosunun tanıtımına da başladı. 

Sektörün en büyük şirketlerinden biri ortaya çıktı
Şirket birleşmesinin dünyanın tüm noktalarında müşteriye hizmet kalitesini artıracağını vurgulayan EMEA CEO'su John Forrester, 

"Bunu tek başına başaramazdık. Bu sayede daha geniş bir yelpazede ticari gayrimenkul çözümü sunabileceğiz. Dünyanın en önemli şehirlerin tamamında lider konumda olmanın yanı sıra, bütün global ana pazarlarda da hizmet sağlayabileceğiz.” dedi.

Şirket birleşmesinin faydasının yalnızca boyutla sınırlı olmadığını aynı zamanda müşteri memnuniyetine yansıyacağını belirten Cushman&Wakefield Türkiye Yönetici Ortağı Toğrul Gönden de birleşme sonrasında mevcut durumdakinin üzerinde yüksek kalite ve seviyede hizmet verileceğini belirtti.