Gayrimenkul'de dev protokol

Konut Geliştiricileri ve Yatırımcıları Derneği (KONUTDER) ve Nişantaşı Üniversitesi arasında işbirliği protokolü imzalandı

Gayrimenkul'de dev protokol

Konut Geliştiricileri ve Yatırımcıları Derneği (KONUTDER) ile Nişantaşı Üniversitesi arasında imzalanan işbirliği protokolü töreni, Nişantaşı Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kerem Alkin ve KONUTDER Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Çelik, başta olmak üzere KONUTDER'in Yönetim Kurulu Üyeleri, Altan Elmas, Hasan Rahvalı, Haluk Sur, Özen Kuzu, Ziya Yılmaz ve Ali Dumankaya'nın da katılımıyla Nişantaşı Üniversitesi'nin Sadabad Kampüsü'nde gerçekleştirildi.

Sektör sorunlarına çare bulacağız
Protokol töreninin açılış konuşmasını yapan Nişantaşı Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kerem Alkin bu protokolle Konutder'in piyasa tecrübesi ile üniversitenin akademik tecrübelerinin birleştirilerek, sektörün ihtiyaç duyduğu konularda ortak çözüm bulunmasını amaçladıklarını dile getirdi. Prof. Dr. Alkin, bu tür işbirliklerin kendileri ve öğrencilerinin sektör tecrübeleri açısından da çok önemli olduğunu dile getirirken, bu protokoller sayesinde reel sektörün gelişimine de akademik katkı sağlamaktan mutlu olduklarını dile getirdi.

Ömer Faruk Çelik ve Prof. Dr. Kerem Alkin

Sorunların çözümünde akademik bakış açısı
Toplantıda söz alan Konut Geliştiricileri ve Yatırımcıları Derneği(KONUTDER) Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Çelik ise Nişantaşı Üniversitesi ile yaptıkları işbirliği hakkında, "Üniversitenin, ihtiyacımızın akademik kısmını yapabileceğini, 2023 ve daha ilerisi için ülkenin konut ihtiyacını, bu ihtiyacın karşılanırken yeni vizyona göre çözümlerin önerileceği özel sektör ve akademik bakış açısının oluşacağı bir çalışma yapmaya karar verdik" şeklinde açıklamada bulundu.