Gayrimenkul sektörü akademiye kavuştu

Aralık 2012’de Türkiye gayrimenkul pazarına giriş yapan ERA Real Estate’in Avrupa Başkanı François Gagnon, Türkiye’nin ilk ve tek gayrimenkul akademisi ERA Akademi ile sektöre uzman gayrimenkul danışmanları yetiştirmeyi hedeflediklerini söyledi

Gayrimenkul sektörü akademiye kavuştu

30 Nisan 2014 / Posta Gazetesi

Türkiye gayrimenkul sektöründe Aralık 2012’de ERA Türkiye olarak giriş yapan ERA Real Estate, sektöre yenilikler kazandırmaya devam ediyor. Amerika’da 40 yıl önce kurulan ve dünya’da 3 binin üzerinde ofisi bulunan ERA Global’in, deneyim ve bilgi birikimini Türkiye’ye taşımayı hedefleyen ERA Türkiye, sektörün tümüne hizmet verecek Era Akademi ve Uygulama Ofisi’ni Bağdat Caddesi’nde hizmete soktu.
Posta’nın sorularını yanıtlayan ERA Avrupa Başkanı François Gagnon, Bağdat Caddesi’nde hayata geçen, Türkiye’nin ilk ve tek gayrimenkul akademisi ERA Akademi ile sektöre yetişmiş iş gücü sağlayan ve uzman gayrimenkul danışmanları yetiştirmeyi hedeflediklerini anlattı.  Eğitimler sonrasında başarılı olan katılımcılara merkez ofiste staj imkanı sunduklarına değinen Gagnon, “ERA ailesine katılan tüm ofislere sağladığımız destek paketleri ile yeni ofis açmak isteyenlere büyük kolaylıklar sunuyoruz. ERA Akademi’de düzenlenen sürekli eğitimler, iş kurmayı kolaylaştıran destek faaliyetleri, kentsel dönüşüm, ileri düzey satış eğitimleri gibi özel ayrıcalıklarla da franchise ofislerini destekliyoruz” dedi.

Uygula ofisinde staj
Gagnon, franchise ofislerinin sürekli kazanan ve kazandıran merkezler haline gelmesi için uzman bir kadro ile desteklediklerini anlatarak “Ailemize katılan ofisler, sektörde tek eğitim merkezi olan ERA Akademi’nin uzman kadrosu ile çok iyi bir eğitimden geçiyor” diye konuştu. ERA Türkiye ofislerinin, örnek ofiste gerçek iş hayatı tecrübesi edinme fırsatı bulduğunu kaydeden Gagnon , ofislerin aynı zamanda geniş portföy ağı olanağı, ulusal ve uluslararası bilgi ağından yararlanma imkanı, entegre pazarlama, finansal, hukuki ve teknolojik altyapı desteği gibi özel ayrıcalıklara da ulaşabildiklerini ifade etti.

ERA Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Can Ekşioğlu da Era Akademi ve Uygulama Ofisi’nin sadece ERA ailesine yönelik değil tüm sektörün ihtiyacına cevap vermek üzere kurulduğuna dikkat çekti. Ekşioğlu, “Franchising yöntemiyle gayrimenkul danışmanlığı alanına yatırım yapanların, ekonomiye sunduğu katkıyı artırmak ve bu sektörün sağlam, güvenilir ve prestijli bir para kazanma yöntemi olduğunu vurgulamayı amaçlıyoruz. Yatırımcıların iş kurarken en önemli sorunu bilgi ve tecrübe eksikliğidir. ERA Türkiye olarak bu sorunu uzun yıllardır tecrübe edilmiş ve başarısı kanıtlanmış sistemlerle çözümlüyoruz” dedi.