Gayrimenkul sektörü Azerbaycan'ı bekliyor

Gayrimenkul sektörü, bugün start alan Dubai Cityscape fuarının ardından Ekim ayında Bakü'de gerçekleşecek "Türkiye Gayrimenkul ve Emlak" fuarını beklemeye başladı

Gayrimenkul sektörü Azerbaycan'ı bekliyor

Türkiye gayrimenkul sektörü, ilki geçtiğimiz sene Türkiye'de düzenlenen Gayrimenkul ve Emlak Fuarı'nın ikincisi için beklemeye başladı. 10-11 Ekim tarihleri arasında Bakü'de gerçekleşecek olan fuarda Azerbaycan ve Rus yatırımcılarla buluşma imkanı sunulacak. 

Azerbaycan yabancıya satışta ilk beşte
Bakü'de gerçekleştirilecek olan organizasyona çok sayıda Türk firmasının katılımı hedefleniyor. Aynex Fuarcılık'ın lokal iş ortağı Azeri Management Group International ile birlikte organize ettiği fuar, yabancıya satış kategorisinde ilk beş sırada yer alan Azerbaycanlı müşterilerle Türk firmalarını buluşturması bağlamında da önem taşıyor. Son iki yılda 1000'e yakın konut, 100'ün üzerinde de arazi alımı yapan Azeriler Türkiye'ye yalnızca yatırım değil, oturum amaçlı olarak da ilgi gösteriyor. 

 

Gayrimenkul sektörü Azerbaycan'ı bekliyor

 

Azerbaycanlı yatırımcıdan Türkiye'ye büyük ilgi
Karşılıklı olarak vizelerin kalktığı ve çok sayıda hava yolu şirketinin tarifeli seferlerle uçtuğu Bakü Emlak Fuarı ile ilgili bilgi veren Aynex Fuarcılık satış Pazarlama Müdürü Koray Kaya, Azerbaycanlı işadamlarının başta İstanbul olmak üzere Türkiye'nin çeşitli yerlerini önemli bir yatırım merkezi olarak gördüğünü açıkladı. Türkiye'ni hem iklimi hem de güvenli ve konforlu yapılarıyla oldukça rağbet gördüğünü söyleyen Kaya:

"Diğer taraftan çocuklarını okutmak için de konut alabiliyorlar. Aynex Fuarcılık olarak çok uluslu fuarlarda, büyük fuar bütçelerini göze alamayan firmalar için de farkındalık sağlayabileceğimiz bir platform yaratmaya çalışıyoruz..." dedi.