Gayrimenkul sektörü beyaz yakalıları bekliyor

Projebeyaz Gayrimenkul ve Danışmanlık, gayrimenkul sektöründe uzmanlaşmak isteyen beyaz yakalılara kapılarını açıyor

Gayrimenkul sektörü beyaz yakalıları bekliyor

27 Şubat 2013 / emlakwebtv
Meslek, ‘Emlak Komisyonculuğu’ndan ‘Gayrimenkul Danışmanlığı’na evrilirken, sektör çalışanlarının profili de değişti. Özellikle yabancıya emlak satışını kolaylaştıran Mütekabiliyet Yasası’nın hayata geçmesiyle, dünyaya açılan sektörde üniversite mezunu, yabancı dil bilen elemanların sayısı her geçen gün arttı. Bugün emlak sektörü 40 bin emlak şirketi ve 120 ila 160 bin arasında değişen çalışanı ile dev bir istihdam alanı haline geldi.

Projebeyaz Gayrimenkul ve Danışmanlık Yönetim Kurulu Başkanı Murat Uzun, “Ülkemizde gün geçtikçe büyüyen ve önem kazanan bir emlak sektörü mevcut. Emlak sektöründe yaşanan bu kabuk değişimi elbette ki emlak sektörünün çalışanlarına da yansıyacak. Bu değişim emlak sektörünü prestijli bir iş alanına dönüştürürken, bizler için de sektörün kaliteli istihdam açığına işaret ediyor” dedi.

Sektörün yaşadığı bu olumlu gelişimin köklü olabilmesi için emlak sektöründeki istihdam kalitesini arttırmanın çok önemli olduğunu vurgulayan Uzun, “Türkiye’de yapılan pek çok istatistik veri bize diplomalı işsizliğin her geçen gün arttığını kanıtlıyor maalesef. Biz Projebeyaz olarak, üniversite mezunu gençlerimize sesleniyoruz. Gelin bu sektörü birlikte inşa edelim. Projebeyaz her konuda olduğu gibi bu konuda da sektöre öncülük edecek ve emlak sektöründe uzmanlaşmak isteyen beyaz yakalılar için en iyi okul olacaktır” diye konuştu.