Gayrimenkul sektörü büyüyor

Show Realty Türkiye Ceo'su Kazım Algın, Türk gayrimenkul sektörü için 2013 yılının pozitif gelişmelere sahne olduğunu söyledi. Algın, sektörün 2014'te de büyüme ivmesini sürdüreceğini belirtti

Gayrimenkul sektörü büyüyor

27 Mayıs 2014/Emlakwebtv
Show Realty Türkiye’nin CEO ‘su Kazım Algın, 2013 yılının Türk gayrimenkul sektörü için pozitif yönde gelişmelerin yaşandığı bir yıl olduğunu söyledi. Büyüme ivmesini, Kentsel dönüşüm Süreci, mütekabiliyet yasası ve markalı konut satışlarındaki hareketliliğe bağlayan Algın, sektörün 2014 yılında da büyümeye devam edeceğini vurguladı. 

Özellikle Mütekabiliyet yasası çerçevesinde yabancıların Türkiye'de konut yatırımına büyük ilgi gösterdiğini belirttiği açıklamasında Algın, Türkiye genelinde yeni konut fiyat endeksinin geçen yıla oranla yüzde 14.75, ikinci el konut fiyatlarında da yüzde 13.32 oranında artış gösterdiğinin altını çizdi.

Sektörün en büyük ihtiyacı danışmanlık
Sektörün ilerlemesinde satış tekniklerine hakim, teknolojiyi yakından takip eden gayrimenkul danışmanlarının yetişmesinin kritik öneme sahip olduğunu vurgulayan Algın:  Gayrimenkul danışmanlığı sektörünün ihtiyacı olan güven ve hizmet konularında etkin bir yaklaşım sergilemek için müşteri memnuniyetinin son derece önemli olduğunu düşünüyorum..." dedi.