Gayrimenkul sektörü Cityscape Turkey'i bekliyor

Yerli ve yabancı yatırımcılarla, gayrimenkul sektörünü uluslararası platformda yönlendiren dev firmaları bir araya getirecek Cityscape Turkey için yürütülen çalışmalarda sona yaklaşılıyor.

Gayrimenkul sektörü Cityscape Turkey'i bekliyor

Türkiye gayrimenkul sektörü, 24-25 ve 26 Mart 2016 tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilecek olan Cityscape Turkey'i beklemeye başladı. Dev organizasyonla ilgili çalışmalarda sona yaklaşılırken, etkinliğin yerli ve yabancı yatırımcılar için büyük fırsatlar yaratması bekleniyor

 "Körfez yatırımcısını cezbeden etkinlik"
Cityscape etkinliğinin özellikle Körfez yatırımcısının üzerinde oldukça etkili olduğunu vurgulayan Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu, organizasyonun yalnızca Ağaoğlu projeleri için değil, Türkiye ve İstanbul tanıtımı açısından da büyük bir önem arz ettiğini söyledi. Ağaoğlu:

"Cityscape, Körfez ile Türkiye arasında bir köprü görevi üstleniyor. Bundan 5 sene önce ilk Cityscape Dubai fuarına katıldığımızda tek başımızaydık. Geçtiğimiz sene 61 Türk firmasının projelerini sergilediğini gördük. Bu sektörün dışa açıklığını ve esnekliğinin arttığının bir göstergesidir. Bu konuda da öncü olduğumuz için mutluyuz” dedi.

 

Gayrimenkul sektörü Cityscape Turkey'i bekliyor

 

İnşaat sektörüne dev katkı
Cityscape Turkey'in İstanbul'da gerçekleşmesinin Türkiye inşaat sektörüne önemli bir katkı sunacağını belirten Kuzu Grup Yönetim Kurulu Üyesi Özen Kuzu da, seçim sürecinde yaşanan siyasi belirsizliğin aşılması ile iyileşme ve istikrar adına önemli bir mesafe katedildiğini söyledi. Kuzu:

"Yabancıların konut piyasasına olan ilgisi ve bu ilginin giderek artması 2015 yılına artı değer kattı. İnşaat sektöründe yaşanan durgunluk, siyasi istikrarın sağlanmasıyla birlikte 2016 yılında yeniden canlanacaktır." dedi.

Cityscape yabancı ilgisini canlı tutacak
Cityscape gibi fuarların yabancı yatırımcıların ilgisini canlı tutmaya yaratığını ve vurgulayan Piyalepaşa Gayrimenkul Genel Müdürü Kaan Yücel de: "Yabancı yatırımcı Türkiye’nin taşıdığı potansiyelin farkında olduğu için her şeye rağmen ilgisini her noktada canlı tutuyor..." dedi.

Yabancıların ilgisi sürüyor
Fuarı yorumlayan sektörün bir diğer önemli ismi ESTON İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Celaleddin Polat da,  Cityscape'nin Türkiye'nin uluslararası alanda elde ettiği başarıların taçlanması anlamına geleceğini belirtti. Polat yabancı yatırımcıların Türkiye'ye olan ilgisinin sürdüğüne de dikkat çekerek, Polatyol'un fuarda Eston Şehir Mahallem projesi ile ilgi çekeceğini vurguladı.

Sinpaş Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Sefa Çelik de, Cityscape'nin ilk kez Türkiye'de yapılıyor olmasından büyük memnuniyet duyduklarını belirterek:

"İstanbul’da yapılacak fuarda bütün projelerimizi aynı anda yatırımcıya sunma şansımız olacak. Fuar kapsamında 42 yıllık birikimimizle fuarda en yeni projelerimiz olan Sinpaş Palas ve Queen Central Park Bomonti projelerimizi tanıtacağız..."dedi.c