Gayrimenkul sektörü ekonomiye dinamizm veriyor

İnşaat sektöründeki toparlanmanın ekonomiyi olumlu etkilediğini söyleyen Nazenin Konakları Satış Müdürü Duygu Taj: "Sektör, ekonomiye dinamizm sağlıyor..." dedi

Gayrimenkul sektörü ekonomiye dinamizm veriyor

Nazenin Konakları Satış Müdürü Duygu Taj, inşaat sektörünün ekonomiye güçlü bir dinamizm katkısı sunduğunu söyledi. Son günlerde yaşanan sıkıntılar sonrasında oluşan belirsiz tablonun çabuk aşıldığına ve korkulanın aksine olumlu beklentilere çabuk ulaşıldığına dikkat çeken Taj, orta ve uzun vadede hedeflerin gerçekleşme ihtimalinin de yükseldiğini belirtti. 

Sektörden ekonomiye dinamizm katkısı
Taj, inşaat sektöründeki toparlanmanın kısa sürede tüm ekonomiyi olumlu biçimde etkileyeceğini ve kısa süreli sıkıntılara rağmen Türkiye'nin değerli bir ülke olmayı sürdüreceğini vurgulayarak:

"Yabancıların Türkiye’deki gayrimenkule ilgisi de bu yüzdendir. Ayrıca gayrimenkul sektörü ekonomiye dinamizm sağlıyor. İnşaat malzemelerinin bir çoğu Türkiye’de üretilirken, iç pazarla büyüyen firmalarımız ihracata yöneliyorlar ve döviz girdisi sağlıyorlar. Müteahhit firmalarımız yurt dışında büyük projeler gerçekleştiriyorlar ve yine aynı şekilde ülkemize döviz sokuyorlar. Bu durum istatistiklere yansımasa da önemli bir ihracat kalemimiz aynı zamanda." dedi. 

Yeni projeler yolda
Türkiye'nin toparlanma sürecini çabuk atlattığını ve her kötü dönemden olduğu gibi güçlenerek çıktığına dikkat çeken Taj:

"Şu an hem inşaat faaliyetlerimiz hem de satışlarımız olağan seyrinde sürüyor. Yaz aylarının rehaveti de bittikten sonra yılsonunun hedeflerin üzerinde kapanacağını düşünüyorum. Bununla birlikte şirketimiz yeni arsa yatırımlarına ve proje çalışmalarına da bu süreçte devam ediyor. Önümüzdeki aylarda yine Nazenin Konakları markasıyla 2 yeni projeye daha başlayacağız." şeklinde konuştu. 

Firma Bilgisi: Nanda Yapı
Proje Bilgisi: Nazenin Konakları