Gayrimenkul sektörü geniş kitlelere yayılacak

Gayrimenkul sertifikası hakkında değerlendirmelerde bulunan Demir İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı uygulamayla birlikte gayrimenkul sektörünün daha geniş kitlelere yayılacağını söyledi.

Gayrimenkul sektörü geniş kitlelere yayılacak

Gayrimenkul sertifikası ve Başbakan Yardımcısı Canikli'nin açıklamalarını değerlendiren Demir İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Hamit Demir, gayrimenkul sektörünün güvenli liman olma özelliğini sürdürdüğünü söyledi. Demir, yeni uygulama ile birlikte bu güne dek alım imkanları sınırlı olan dar gelirli kesim için yeni olanakların doğduğunu ve gayrimenkul sektörüne önemli bir hareketlililk geleceğini belirterek:

"Yılllar sonra da olsa konut sahibi olmak isteyen ve hayal eden insanların hayalleri gerçekleşmiş olacak. Bu yasa ile birlikte artık gayrimenkul sektörü daha geniş kitlelere de hitap etmiş olacak." ifadelerini kullandı. 

Tüketiciye uygun fiyat olarak dönecek sistem
Hamit Demir, gayrimenkul sertifikası gibi tüketiciye uygun fiyat olarak dönecek bir sistemin başlamasının sektörün geleceği açısından son derece önem taşıdığını da vurgulayarak: "Gayrimenkul sektörünü pozitif yönde tetikleyecek bu tür uygulamalar, diğer yatırım araçlarına kıyasla daima başı çeken gayrimenkulü daha gözde bir yatırım aracı haline getirecektir." şeklinde konuştu.

Sektör kendine güvenini tazeleyecek
Gayrimenkul sertifikası ve gayrimenkul yatırım fonları ile birlikte konut sektörünün güven tazeleyecğini ve tüketici açısından alınan sertifikanın istdendiği zaman elde ettikleri kar ile birlikte nakde çevirme olanağının sunulması gerektiğini söyleyen Demir:

"Bundan önce ülkemizde yaşanan konut zedelerde göz önüne alınarak sertifika verecek firmaların mutlaka bankalarla garantörlük çerçevesi içerisinde hareket edilmelidir. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bunun alt yapısını sağlam oluşturduğu takdirde hem sektörümüze katkı sağlayacağı gibi inşaat sektörüne de canlılık getirecektir. Yurtdışında başarılı örneklerini gördüğümüz değişik uygulamaların önümüzdeki dönemde ülkemizde de benimseneceğine inanıyorum. ’’ şeklinde konuştu

Firma Bilgisi: Demir Inşaat