Gayrimenkul sektöründe son durum

Gayrimenkul sektörünün son durumu, seçimlerin sektöre etkileri, konut fazlalığı ve kentsel dönüşüm konularında Ege Yapı Group Yönetim Kurullu Başkanı İnanç Kabadayı sorularımızı cevapladı.

Türkiye’nin öncü sektörlerinden olan gayrimenkul ve inşaat sektörünün geldiği son noktayı Ege Yapı Group Yönetim Kurulu Başkanı İnanç Kabadayı değerlendirdi. Bir ülkenin gelişiminin en önemli sembolünün o ülkenin yapıları olduğunu söyleyen Kabadayı, “Son yıllarda ülkemizin inşaat sektöründe geldiği nokta çok olumlu. Sektörümüz Türkiye’nin büyüdüğü yıllarda büyüyen ve Türkiye’nin küçülmeye gittiği geçmiş yıllarda da buna direnmiş ve sermaye üretmeye devam etmiş bir sektördür” dedi.
Seçim sonuçlarında en önemli hususun toplumun elde ettiği ekonomik kazanımların kaybedilmemesi olduğunu belirten Kabadayı, umulandan çok daha kısa sürede belirsizliğin çözüleceğini ve üretimlerin devam edeceğini söyledi.
Konut fazlalığı iddialarını bölgesel bazda arz talep dengesizliği olarak değerlendiren Kabadayı “Doğru lokasyonda, doğru proje, doğru fiyatlandırmayla her zaman kazandıracaktır” dedi. Kentsel dönüşüm sürecinin ise 15 – 20 yıl daha en önemli gündem konusu olarak değerlendirdi ve süreci inşaat sektörünün geleceği olarak gördüğünü belirtti.