Gayrimenkul yatırım fonunda uluslararası adım

Türkiye'nin en kapsamlı uluslararası gayrimenkul yatırım fonu 24GPY ile Al Zamil Real Estate Co anlaşmasıyla kuruluyor.

Gayrimenkul yatırım fonunda uluslararası adım

Türkiye'de gayrimenkul yatırım fonunu ilk kez kuran 24GPY, şimdi de ülkenin en büyük uluslararası gayrimenkul yatırım fonunun kuruluşu için dev bir işbirliğine imza atıyor. Al Zamil Real Estate Co ile birlikte 500 milyon TL başlangıç yatırım tutarlı gayrimenkul yatırım fonu için hazırlıklarını tamamlayan 24GPY imzayı 23 Nisan'da atacak.

İmzalar 10 Gayrimenkul Fuarı ve Arap-Türk Zirvesi kapsamında atılacak
İmzalar, Al Zamil Real Estate Co Yönetim Kurulu Başkanı Abdulhamit Al-Zamil ile 24GPY Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Yeniay tarafından, Cumartesi günü geçekleştirilecek "10. Gayrimenkul Fuarı ve Arap-Türk Zirvesi" kapsamında atılacak. Atılacak imzalarla birlikte, Türkiye'nin en büyük uluslararası gayrimenkul yatırım fonuna imza atılmış olacak.

Gözler Hilton Convention Center'da
Taraflar arasındaki imza töreni Hilton Convention Center'da gerçekleşecek.

Gayrimenkul Yatırım Fonu Nedir?
Türkiye için oldukça yeni bir yatırım aracı olarak dikkat çeken gayrimenkul yatırım fonu, Sermaye Piyasası Kurulu'na bağlı olarak işlem gören yatırım fonları olarak tanımlanailir. Gayrimenkule yatırım yapmak isteyenlerin işlerini kolaylaştırıcı bir nitelik taşıyan yatırım fonları, gayrimenkul yatırım fonlarının sahip olduğu ve yönettiği yatırımlardan pay sahibi olunabilmesine olanak tanıyor. Türkiye'e şu ana dek SPK'dan lisans alan yalnızca bir kaç şirket bulunuyor

Etkinlik Takvimi

- 24GPY-Al Zamil Reas Estate Co. İmza Töreni
- Yer: Hilton Convention Center
- Gün: 23 Nisan 2016-Cumartesi
- Saat: 10.00-11.00