Gayrimenkul yatırımcısının kaybolmayan değeri: Karaköy

Beşiktaş, Taksim ve Eminönü hattındaki merkezi konumu ve eski yapı stoku ile dikkat çeken Karaköy, gayrimenkul yatırımları açısından cazibesini korumayı sürdürüyor. Bölge son yıllarda yüzde 100'lere varan değer artışına tanık oldu.

Gayrimenkul yatırımcısının kaybolmayan değeri: Karaköy

İstanbul'un en önemli iş merkezlerinden biri olarak bilinen Karaköy, gayrimenkul yatırımcısı açısından cazibesini koruyor. Son 5 yılda yüzde 60'lara varan prim potansiyeline tanık olan İstanbul'un bu köklü semti turizm yatırımları açısından da giderek büyüyen bir ilginin odağında yer alıyor. 

Karaköy cazibesini koruyor
Beşiktaş, Taksim ve Eminönü hattı üzerindeki merkezi konumuyla dikkat çeken Karaköy'ün son yıllarda yüzde 100'e varan değer artışına tanık olduğunu söyleyen Keller Williams Türkiye Direktörü Emre Erol, tarihi semtin yerli ve yabancı turistlerin de cazibe merkezlerinden biri olma özelliğini koruduğunu vurguladı. Erol, haline bölgede çok sayıda butik otelin işletildiğini, ancak yakın zamanda yerli ve yabancı turist için büyük otel zincirlerinin var olmaya başlayacağını da belirterek:

 

Gayrimenkul yatırımında Karaköy gerçeği

 

"Bugün bile bölgede bulunan otellerde doluluk oranı yüzde 85 civarında. Hayata geçirilecek yeni projeler ile bölge turizmi üst sıralara taşınacak ve Karaköy çok daha fazla canlanacak." ifadelerini kullandı. 

Galataport projesi ve lüks oteller zinciri
Karaköy'ün daha çok canlanması ve tanınırlığının artması yolunda Galataport Projesi kapsamında yer alan Hong Konglu lüks otel zinciri Peninsula'nın da Kemankeş Caddesi üzerindeki Novotel için çalışmalarını sürdürdüğünü söyleyen Erol, Salıpazarı projesinin de civar semtlere değer katacağını söyledi. Mahalle dokusunun korunacağı bu projenin Fındıklı ve Tophane'nin prim yapma olasılığını güçlendireceği üzerinde de duran Erol, ofis sayısında da ciddi bir artış beklendiğini söyledi. Erol:

"Marmaray, tramvay hattı, Karaköy iskelesi, metre ağı ve otobüs hattı gibi ulaşım ağlarındaki çeşitlilik bölgeye olan talebi arttırıyor. Karaköy ve çevresinde yeni inşa edilecek veya restore edilecek iş yerlerinde metrekare fiyatlarının 50 doların üzerinde olması öngörülmektedir. " dedi.