Gayrimenkul yatırımının yükselen yıldızı: Eskişehir Yolu

EVA Gayrimenkul tarafından gerçekleştirilen saha araştırması, Eskişehir Yolu'nun cazibe merkezi haline geldiğini gösterdi. Bölgede konutların metrekare fiyat aralığı 2.500-5.000 TL düzeyinde

Gayrimenkul yatırımının yükselen yıldızı: Eskişehir Yolu

Eskişehir Yolu, Ankara konut piyasasının en önemli merkezlerinden biri haline gelmeye başladı. EVA Gayrimenkul tarafından yürütülen saha araştırmas, bölgenin cazibe merkezi olarak öne çıkmaya başladığını doğrularken, bölgede ofis ünitelerinin metrekare satış değerinin 4.500-8,000 TL düzeyine sıçradığını gösterdi. Ofis ünitelerindeki aylık ortalama birim metrekare fiyatları ise 35-43 TL orasında farklılaşırken, lüks segment konutlardaki metrekare satış fiyatları ise 2.500/5.000 TL aralığına ulaştı.

Konut yatırımının cazibe merkezi: Eskişehir Yolu
EVA Gayrimenkul tarafından yürütülen araştırmanın sonuçlarını paylaşan EVA Gayrimenkul Değerleme Lisanslı Değerleme UZmanı Çağrı Erkut Şen, Ankara'nın merkezinden Batı'ya doğru uzanan ana arterlerden biri olan Eskişehir Yolu'nun, 2014 yılındaki metro yatırımıyla kolay ulaşım imkanına kavuştuğunu söyledi. Şen, bölgenin son yıllarda büyük ilgi gören güçlü bir lokasyon haline geldiğini de belirterek:

"Ankara’nın eski yerleşim bölgelerinden  Gaziosmanpaşa, Esat, Kavaklıdere, Ayrancı ve Birlik semtlerinde yaşanan trafik yoğunluğu ve gürültü kirliliğinin yanı sıra bölge insanları, taleplerinin karşılanamaması nedeniyle taleplere cevap verecek yeni yerleşimler için bölgeye odaklanmaya başladı..." dedi. 

Yoğun ofis stoku
Bölgede inşaatı tamamlanmış dokuz büyük ofis projesinin bulunduğunu ve inşa aşaması devam eden yedi proje ile birlikte de önemli bir ofis stokunun oluştuğunu söyleyen Şen:

"Ofis ünitelerinin metrekare satış değerleri 4500-8000 TL arasında... Metrekare kira değerleri ise aylık 35-43 TL düzeyinde seyrediyor. Ofis projelerinin yanı sıra aks üzerinde sekiz AVM faaliyet  gösteriyor ..." şeklinde konuştu.