Gaziantep Arena son durum!

Yeni Gaziantep stadyumu TOKİ'nin, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile imzaladığı protokol çerçevesinde 106 dönüm arazi üzerine inşa ediliyor.

Gaziantep Arena son durum!

Gaziantep Arena stadyumu 106 dönüm arsa üzerine inşa ediliyor. Stadyum 33 bin seyirci kapasiteli olacak. Stadyumun dış tasarımında şehrin kültürü de düşünülmüş.Dünyanın en büyük mozaik müzesi Zeugma’ya ev sahipliği yapan Gaziantep'te inşa edilecek stadyumun dışı mozaik görünümünde olacak. Gaziantep Arena'nın diğer bir özelliği de stadyumun rengaren olacak olması. Yeni Gaziantep Stadı led ışıklarla donatılacak. Gaziantepspor gol attığında stadyum rengarenk olacak, Gaziantepspor gol yediğinde ise led ışıklar mor olarak değişecek.

Yeni Gaziantep Stadının tamamlanmasının ardından mevcut Kamil Ocak Stadyumu yıkılarak, yeri TOKİ’ye devredilecek.

Yeni Gaziantep Stadı ne zaman bitecek?
Gaziantep Arena Stadı ne zaman bitecek sorusunun cevabını bir çok sporsever, özellikle de Gaziantepspor taraftarı merak ediyor. Stadyum inşaatında çalışmalar hız kesmeden devam ediyor. Kaba inşaatı büyük ölçüde tamamlandı.Gelecek sezon 2.yarı da Süper Lig maçlarını Gaziantepspor bu stadta oynayacak. 

Yeni Gaziantep Stadı nerede?
Yeni Gaziantep Stadı, Şehitkamil ilçesine bağlı Beylerbeyi Mahallesi’nde Gençlik ve Spor Bakanlığı’na devredilmiş arazide inşa ediliyor. Stadyum şehir merkezine sadece 10 kilometre mesafede olacak. Otoban bağlantılarına çok yakın noktada yer alan stadyumdan şehir merkezine toplu taşıma imkanı da bulunacak.