Gaziantep’e yalıtım dersi

Filli Boya Yalıtım Grubu ve WWF Türkiye işbirliğiyle gerçekleştirilen “Daha iyi bir dünya” projesi Gaziantep’teydi

Gaziantep’e yalıtım dersi

23 Ocak 2013 / emlakwebtv
Bu yıl içinde gerçekleşen Konya, Bursa, Erzurum, Isparta, Trabzon seminerlerinden sonra “DAHA İYİ BİR DÜNYA” projesinin 6. durağı Gaziantep oldu. Gaziantep, Türkiye’de iklim değişikliği konusunda farkındalık, planlama ve eyleme geçme konusunda en önde giden şehirlerinden bir tanesi. Bu çerçevede hazırlamış oldukları iklim değişikliği eylem planının, yerel ve ulusal ölçekte herkese örnek olması gereken nitelikte bir çalışma olduğu belirtiliyor.

Gaziantep Çevre ve Şehircilik İl Müdür Yardımcısı Sinan Tütüncüler, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanı Dr. Şafak Tercan, Makine Mühendisleri Odası’ndan Tevfik Okuducu, İnşaat Mühendisleri Odası Şube Başkanı Melih Meriç ve Elektrik Mühendisleri Odası Başkan Yardımcısı İslim Arıkan’ın  açılış konuşmalarıyla başlayan etkinlikte özellikle şehrin ve Türkiye’nin mevcut enerji durumu masaya yatırıldı.
 
Tüm bu tehlikelere karşı geç olmadan harekete geçmek adına, WWF Türkiye, Filli Boya Yalıtım Grubu Capatect markasının desteğiyle, “DAHA İYİ BİR DÜNYA” projesini başlattı. Türkiye’yi adım adım gezerek,  iklim değişikliği ve enerji verimliliği konusunda farkındalık yaratmak, Karbon Ayak İzi’mizi azaltmak için ısı yalıtımı başta olmak üzere alabileceğimiz önlemler hakkında kamuoyunu bilgilendiriyor.