Gaziantep’te ilk Hampton by Hilton oteli açıldı

Türkiye'deki sayıları giderek artan Hilton Worldwide otellerine bir yenisi eklendi: Hampton by Hilton Gaziantep.

Gaziantep’te ilk Hampton by Hilton oteli açıldı

Türkiye'deki sayıları giderek artan Hilton Worldwide otellerine bir yenisi eklendi: Dünyanın en eski yerleşim yerlerinden Gaziantep'te açılan Hampton by Hilton Gaziantep.

Cordell:'Türkiye markamız için gelişen bir pazar'
Konuyla ilgili bir açıklama yapan Hilton Worldwide Odaklanmış Hizmet ve Hampton Markası Yönetim Başkanı Phil Codell, Türkiye'nin Hilton markası için gelişen bir pazar olduğunu belirterek, ilk Hampton by Hilton oteli yatırımının 2011'de yapıldığını hatırlattı. O günden bu yana Ordu, Bursa, Samsun ve İstanbul'da toplam dört otel açtıklarını belirten Codell: ' Turist olarak şehre gelenler de Gaziantep'in muhteşem hayvanat bahçesini ziyaret edebilir ya da dünyanın en büyük mozaik müzesi olan Zeugma Mozaik Müzesi'ni keşfedebilirler. Konuklar ayrıca yerel mutfağın tadını çıkarabilir, yöreye özge el işlerini satın alabilecekleri antik Zeugma kenti caddelerinde ve 18. yüzyıldan kalma meşhur Zincirli Bedesten'i gezebilir.' dedi.

 Hampton by Hilton Gaziantep

Önder Kolay: 'Şehrin kalbine yatırım'
Yatırımın açılışında konuşan Hampton by Hilton Gaziantep Genel Müdürü Önder Kolay da; ''Konuklarımız, şehrin iş merkezinin kalbinde, hükümet binalarına ve önemli şirket ofislerine komşu olmanın ayrıcalığını yaşayacak. Bu arada Gaziantep'in tarihi İpek Yolu üzerinde yer aldığını ve iyi korunmuş birçok esere, yüzyıllar boyunca şehri yönetmiş medeniyetlerden kalan mimari ve kültürel zenginliklere ev sahipliği yaptığını hatırlatmakta da fayda var. Otel, hem iş hem de tatil amacıyla Gaziantep'e gelenler için ideal bir konumda."