Gaziosmanpaşa Belediyesi, Çevre ve Şehircilik Bakanı’nı ağırlıyor

İstanbul un en büyük yerinde dönüşüm projelerinden birini gerçekleştiren Gaziosmanpaşa, Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce’yi ağırlayacak

Gaziosmanpaşa Belediyesi, Çevre ve Şehircilik Bakanı’nı ağırlıyor

İstanbul Avrupa yakasının ruhsatı alınmış ilk kentsel dönüşüm projelerine başlama başarısı göstermiş ve Sarıgöl ve Yenidoğan Mahalleleri Kentsel Yenileme projesiyle, İstanbul un en büyük yerinde dönüşüm projelerinden birini gerçekleştiren Gaziosmanpaşa, Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce’yi ağırlayacak.
Tüm ilçe sakinlerinin davetli olduğu etkinlik 7 Kasım 2014 Cuma günü, Saat 10:00’da, gerçekleştirilecek.

Yer: Fevzi Çakmak Mah. Kemal Şeker Bulvarı Sedat Balkanlı Parkı Üstü (Essenora Satış Ofisi Karşısı)
Zaman: 7 Kasım 2014 Cuma
Saat: 10.00

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Gaziosmanpaşa İlçesi Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, bir yandan özel sektörün, bir yandan da devletin ilçelerinde gerçekleştirdiği kentsel dönüşüm hamlelerine dikkat çekerek;“İlçemizde yürütülmekte olan Sarıgöl ve Yenidoğan MahalleleriKentsel Yenileme (Gecekondu Dönüşüm) projesi, İstanbul un en büyük yerinde dönüşüm projelerinden biridir. İstanbul’un orta yerinde, bütün önemli lokasyonlara çok kısa sürede ulaşım imkânı bulunan ilçemiz, gün geçtikçe daha da gelişiyor ve değer kazanıyor. Son yıllardaki bu gelişim, büyük yatırımcıların ve inşaat firmalarının da bölgemize yönelmesinin en önemli nedenidir. Bu firmaların bazıları, Gaziosmanpaşa’nın gelecekteki en güzel mimari projelerinin ilk örneklerini ilçemizde inşa etmeye başladılar bile.”dedi.