Gaziosmanpaşa Essenora son durum!

Gaziosmanpaşa'da yükselen Essenora projesinde dairelerin fiyatı metrekare bazında 3 bin 500 TL'den başlıyor

Gaziosmanpaşa Essenora son durum!

160 milyon TL yatırım bedeli ile Gaziosmanpaşa Küçükköy'de inşa edilen Essenora'da teslimlerin önümüzdeki Haziran ayında başlaması planlanıyor. Proje Atik-Akın-Enga-Yimta İnşaat ortaklığında hayat buluyor. 

21 bin metrekarelik arsa alanı üzerinde konumlanan Essenora Küçükköy; 758 adet daire ve 12 adet ticari birimden meydana geliyor. Projede daima güneş gören 1+1'den 4+1'e kadar farklı cephe ve büyüklüklerde daire seçeneklerine yer veriliyor. 

Gaziosmanpaşa Essenora'da daire fiyatları minimum 397 bin TL'den başlıyor. Metrekare bazında ise ortalama 3 bin 500 TL'ye denk geliyor. Farklı ödeme seçenekleri sunulan projeden daire satın almak için peşin ya da banka kredili ödeme yapılabiliyor. 

Yaklaşık 800 kişiye istihdam sağlaması beklenen Essenora Evleri'nde market, mini spor salonları, çocuk oyun alanları, fitness centerlar, sauna, Türk hamamı, buhar odası, kapalı otopark, açık ve kapalı iki yüzme havuzu, cafe ve restaurantlar bulunuyor. 

Essenora projesi hakkında bilgi veren Yönetim Kurulu Üyesi Oktay Öz; 

 “2012 yılında Türkiye genelinde 7 milyon konutu kapsayan bir kentsel dönüşüm projesi başlatıldı. Bundan ivme kazanan en önemli şehir ise, gerek no name konut yapan firma sahipleri gerek aldığı göçlerin sonucu çarpık kentleşmenin en çok görüldüğü İstanbul oldu. Bu noktada bizler ‘Önce İnsan’ ilkesinden yola çıkarak projedeki en önemli unsuru şehrin içerisinde ama aynı zamanda hizmet ve imkanları ile şehrin karmaşasından alabildiğine uzak olarak belirledik. Gaziosmanpaşa, jeolojik yapısı gereğiyle güvenli bir zemine sahiptir. Bizler de projenin her aşamasında aktif rol alarak, amacımızın mega kent İstanbul’a yakışan bir kentsel dönüşüm projesi gerçekleştirmek olduğumuzu kanıtladık. Başarılı bir proje yaptığımızı gelen aramalardan, formlardan ve satış rakamlarımızdan da teyit etmiş olduk" dedi. 

Firma Bilgisi: Yimta Inşaat, Akın&atik Ve Enga Ortak Girişimi
Proje Bilgisi: Essenora