GE 900 milyon dolar hedefine ilerliyor

Önümüzdeki üç yıl içerisinde Türkiye'ye 900 milyon dolar yatırım yapacağını açıklayan General Electric hedef doğrultusunda ilk adımını TTM havacılık teknoloji laboratuvarı ek binası ile attı

GE 900 milyon dolar hedefine ilerliyor

21 Haziran 2014/Emlakwebtv
Türkiye'ye önümüzdeki üç yıl içerisinde 900 milyon dolar yatırım yapacağını açıklayan General Electric, Gebze'de faaliyet gösteren Türkiye Teknoloji Merkezi'deki havacılık teknoloji laboratuvarı ek binasını uygulamaya geçirdi. Firma, 300'e yakın mühendis ile faaliyetlerini sürdüren Kaplama Merkez Laboratuvarının ülke içi ve dışından gelen taleplere yetişemediği gerekçesiyle ek yatırım kararı aldı.

Kaplama uçak motoru parçalarının, uçuş ömrünün uzun süreli olması için yeni kaplama test metodlarının geliştirildiği Türkiye Teknomoji Merkezi Kaplama Merkez Laboratuvarına ek bina açılışı ile ilgili bir açıklama yapan GE Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Canan Özsoy, yatırımın, General Electric'in 900 milyon dolarlık yatırım taahüdünün bir parçası oldğunu vurguladı. Özsoy bu bölgeden Avrupa, Uzak Doğu ve ABD'ye ihracat planladıklarını da belirtti. 

Dünyada tek
TTC Bünyesinde çalışma yürüten 300 Türk mühendisi, GE Havacılık'ın ticari ve askeri uçak, gemi ve endüstriyel modorlarının tasarım ve teknolojisini geliştiriyor. Yatırım, dünya çapındaki tek kaylama, test ve karakterizasyon merkezi olarak dikkat çekiyor.