Gebze Bilişim Vadisi projesinde son durum!

Kocaeli’nde hayata geçirilen Gebze Bilişim Vadisi projesinde son durum ne?

Gebze Bilişim Vadisi projesinde son durum!

Gebze Bilişim Vadisi projesinde son durumu Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık açıkladı. Bakan Işık 2016 Mayıs’tan itibaren  itibaren bölgede büyüyen bir Bilişim Vadisi gözleneceğini belirtti.

Alt ve üst yapı çalışmalarının yüzde 90 oranında tamamlandı projede 11 ayda alt yapının tamamı bitirilmiş olacak. 1. Etabın çalışmalarının da 2016’nın Mayıs ayında bitirilmesinin hedeflendiği Gebze Bilişim Vadisi projesinde 2016’nın Mayıs ayından itibaren binalar, kuluçka merkezleri ve diğer müştemilat hayata geçirilecek.

Bilişim Vadisi’nde yer almak isteyen firmalardan müracaatlar geldiğini de söyleyen Bakan Işık, “Bu müracaatları değerlendirirken dikkate alacağımız kriterler üzerinde şu anda arkadaşlarımız çalışmalarını yürütüyorlar. Bu Kasım ayı içerisinde net olarak değerlendirme kriterlerini ortaya koyduktan sonra firmalarımız bu kriterlere göre değerlendirmeye alacağız. Şu anda epey bir talep var. İnşallah bu yoğun talepte, Bilişim Vadisi’ne en uygun ve Türkiye’nin Ar-Ge ve inovasyonuna en fazla katkı vereceğini düşündüğümüz firmalara öncelikle yer tahsislerini yapacağız” diye konuştu.