Geleceğin bilim adamları Filli Boya kampında buluştu

Filli Boya'nın akademik alanda başarılı olma potansiyeli taşıyan çocuklara yönelik sosyal sorumluluk projesi Bilim Kampı"nın ikinci ayağı için başladı

Geleceğin bilim adamları Filli Boya kampında buluştu

Filli Boya. akademik alanda başarılı olma potansiyeli taşıyan çocuklar için geliştirdiği "Bilim Kampı"nın ikinci ayağı için hazırlıklarını tamamladı. 25-29 Ocak ve 1-5 Şubat tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan proje Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve TÜBİTAK gibi önemli kurumların desteği ile düzenleniyor.

Filli Boya Bilim Kampı başladı
Filli Boya Bilim Kampı'nın ikinci ayağı, Avrupa Nükleer araştırma Merkezi Cern'de görev alan İTÜ Fizik bölüm Başkanı Kerem Cankoçak, Yeditepe Felsefe Bölümü Öğretim Üyesi Kaan Özkan, Kadir Has Ün. Yaşam Boyu Eğitim Merkezi Dijital Yayıncılık Sertifika Programı Koordinatörü Salih Aksu ve Yönetmen Şafak Türkel'in katılımlarıyla gerçekleşiyor.  Etkinlik kapsamında ayrıca Deniz Bilimleri Enstitüsü, Gen Mühendisliği ve Boyteknoloji Enstitüsü, sismolojik İzleme Deprem Eğitim Merkezi gibi alanlarda çalışan bilim adamları deneyimlerini paylaşıyor. 

Proje kapsamında kadın sorunlarına yönelik duyarlılığını da gösteren Filli Boya, geleceğin çağdaş kadınlarını desteklemek amacıyla da etkinliklerini sürdürüyor. 

 

Geleceğin bilim adamları Filli Boya

 

Aile Bakanlığı ve TÜBİTAK desteği
Filli Boya tarafından hayata geçirilen proje Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile TÜBİTAK-TÜSİDE işbirliği ile gerçekleştiriliyor. Modellemesiyle Türkiye'de bir ilk niteliği taşıyan proje, çocukların becerilerini kullanarak farklı disiplinler arasındaki düşünme ve çıkarım yapma özelliklerinin desteklenmesi amacını da güdüyor.