Geleceğin Patronları yarışması"nda finalistler belli oldu

Finansbank’ın, yenilikçi ve istihdam yaratma potansiyeli olan iş fikirlerini desteklemek amacıyla başlattığı Geleceğin Patronları Yarışması'nda finale kalan 10 proje belli oldu

Geleceğin Patronları yarışması

11 Eylül 2013 / emlakwebtv
Finansbank’ın, yenilikçi ve istihdam yaratma potansiyeli olan iş fikirlerini desteklemek amacıyla başlattığı Geleceğin Patronları Yarışması'nda finale kalan 10 proje belli oldu.

Jüri tarafından başarılı bulunan 10 proje finale katılmaya hak kazandı
Finansbank açıklamasına göre, jüri tarafından başarılı bulunan 10 proje finale katılmaya hak kazandı. 1-9 Ekim 2013 tarihleri arasında Bilkent Üniversitesi Fikirden Değere Girişimcilik Eğitimi 3. Aşamasına katılmaya hak kazanan 10 iş fikri sahibi; bu dönemde girişimcilik için farklı fonlama yöntemleri ve süreçleri; başarılı bir iş kurulum süreci ve ölçeklendirilebilir büyüme için gerekli altyapı oluşturulması ile ilgili özel bir eğitim alacak. Bu eğitimde kazandıkları bilgiler ışığında 10 finalist kapsamlı bir sunum hazırlayarak bu kez de yatırımcıların karşısında zorlu bir sınavdan geçecek.

Geleceğin Patronları yarışmasında Sonuçlar, 10 Ekim 2014’te İstanbul’da düzenlenecek ödül töreninde açıklanacak
Sonuçlar, 10 Ekim 2014’te İstanbul’da düzenlenecek ödül töreninde açıklanacak. İlk 3’e giren fikir sahiplerine, bir yıl içinde şirketlerini kurmaları koşuluyla 50 bin TL para ödülü ile sermaye desteği verilecek. Kalan 7 girişimci adayına ise iş fikirlerini hayata geçirebilmeleri için 12 ay ödemesiz ve faizsiz 50 bin TL’ye kadar kredi imkanı tanınacak.

10 Ekim’de finalistler Melek Yatırımcı’lara projelerini sunma imkanı bulacaklar
Yarışmaya, www.geleceginpatronlari.com'den 3 bin 500’e yakın proje başvurusu iletildi. Bilkent Üniversitesi işbirliği ile hayata geçirilen yarışmada finale kalan 10 finalist, Ekim ayında Bilkent Üniversitesi’nde gerçekleşecek Fikirden Değere Girişimcilik Eğitimi 3. Aşaması kapsamında özel bir eğitim alacak. Bu süreçte edinilen tüm bilgiler ve tecrübe ışığında ise 10 Ekim’de finalistler Melek Yatırımcı’lara projelerini sunma imkanı bulacaklar.
Finansbank KOBİ Bankacılığı Genel Müdür Yardımcısı Metin Karabiber, hizmet, bilişim ve gıda sektörlerine ait iş fikirlerinin öne çıktığı Geleceğin Patronları Yarışması'nda elemeleri geçen projelerin teknolojiyle eğitimi, sosyal yaşamı (sporu, eğlenceyi), reklamcılığı, operasyonel verimliliği buluşturduğunu belirtti.

Karabiber: “Yarışmamıza gelen başvurular Türkiye’de girişimcilik ekosistemindeki dinamizmin ne kadar güçlü ve yaratıcı olduğunu bir kez daha ortaya koydu”
Karabiber, şunları kaydetti: “Yarışmamıza gelen başvurular Türkiye’de girişimcilik ekosistemindeki dinamizmin ne kadar güçlü ve yaratıcı olduğunu bir kez daha ortaya koydu. Birbirinden inovatif fikirlerin sergilendiği proje sahipleri 28-30 yaş aralığındaydı. İlginç olan bir diğer nokta ise aynı yaş grubundan gelen fikirlerin çok farklı sektör ve alanlarda olması. Bu durum, gençlerin vizyonlarının ne kadar geniş olduğunun ve yaratıcılık konusunda büyük bir yeteneğe sahip olduklarının en büyük göstergesidir. Gerek finale kalan 10 katılımcımızın gerekse eğitim sürecinden geçen tüm 154 iş fikri sahibinin çok önemli bir iş potansiyeli taşıdığına inanıyoruz. Yarışmayla genç girişimcilerin önünü açtığımızı düşünüyoruz. Kendi işinin sahibi olmak isteyen gençlere eğitim imkanı, Melek Girişimcilerle tanışma fırsatı ve finansal kaynak yarattığımız için mutluyuz."

Finale kalan proje ve fikir sahipleri şöyle; Candaş Urunga, Doğan Akdağ / Ahmet Sülek, Elçin Kaçar, Emir Anıl Özen / Erdinç İşbilir / Erkin Kınıklı / Tuna Çakar, Hakan Emre Öztürk, Kadir Tolga Bağcı / Yalçın Şadi / Said Tahsin Dane, Kerem Emre Ercan, Nahsen Kayhan, Onur Kuru / Ömer Faruk Kahya, Sinan Gül.