Geleceğin renkleri Filli Boya için tasarlandı

Filli Boya'nın “Coloration 2015-2016 Renk Eğilimleri” adlı yeni koleksiyonunu Betek Grubu Genel Müdür Yardımcısı Gülay Dindoruk Emlakwebtv'ye anlattı

18 Mart 2014 / Emlakwebtv / Haber:Havva Babaoğlu-Kamera:Ali Budak

Filli Boya, “Coloration 2015-2016 Renk Eğilimleri” adlı yeni bir koleksiyon hazırladı. Geleceğin trend ve renklerini yansıtan bu koleksiyonu, Uluslararası Renk Örgütü(ICC)nin Türkiye temsilcisi olan tasarımcı Ümit Ünal oluşturdu. Ümit Ünal’ın belirlediği kavram ve renkleri yorumlayan tasarımcı Derin Sarıyer ise Filli Boya için bir enstalasyon gerçekleştirdi.

Projenin yöneticisi Betek Grubu Genel Müdür Yardımcısı Gülay Cindoruk, 25 yıldır ürettikleri sınırsız renk ve ürünlerin özgün tasarımlara dönüşmesinin büyük mutluluk olduğunu belirterek, “Sadece günümüz beğenilerini değil geleceğin trendlerini de önceden belirlemeye çalışıyoruz. Bunun için geçen yıl da birlikte çalıştığımız İntercolor’ın Türkiye temsilcisi Ümit Ünal ile çalıştık. Ümit Ünal 2015-2016 yılı için iki ana konsept ve 70 renk belirledi. Kozmik ve panoptik. Ayrıca bu renklere farklı bir yorum katmak istedik ve Derin Sarıyer’i davet ettik. O da renklerin başrolde olduğu özgün bir çalışma hazırladı” şeklinde koleksiyonu anlattı.

Firma Bilgisi: Filli Boya