Gelişen Kentler Zirvesi Erzurum'u yatırımcılarla buluşturacak

GYODER tarafından organize edilen Gelişen Kentler Zirvesi bu yıl Erzurum'da gerçekleşecek. Zirvede Erzurum, tüm yönleriyle mercek altına alınacak

Gelişen Kentler Zirvesi Erzurum'u yatırımcılarla buluşturacak

200GYODER tarafından düzenli olarak gerçekleştirilen Gelişen Kentler Zirvesi için gözler bu yıl Erzurum'da olacak. Erzurum Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile gerçekleştirilecek olan zirve, 3-4 Ekim tarihleri arasında yapılacak ve kentin konut ve gayrimenkul sektörü açısından içerdiği potansiyel tüm yönleriyle masaya yatırılacak. 

Gelişen Kentler Zirvesi için gözler Erzurum'da

GYODER tarafından organize edilen Gelişen Kentler Zirvesi'nin 8'incisi bu yıl Erzurum'da düzenleniyor. Erzurum'u ülke genelindeki yatırımcılar ile buluşturacak olan etkinlikte konuşmacılar Erzurum'u tüm yönleriyle yatırımcılara anlatma fırsatı bulacak. Erkonut'un zirve sponsoru, Halk GYO'nun ise ana sponsor olduğu organizasyonda ekonomist Prof. Dr. Kerem Alkin'in de bir konuşma yapması bekleniyor. Etkinlikte ayrıca GYODER'in hazırladığı Erzurum Raporu da sunulacak.

Anadolu'nun yüzyıllardır en önemli merkezlerinden biri

Yüzyıllardır Anadolu'nun e önemli ticaret merkezlerinden biri olma özelliği taşıyan Erzurum ve çevresinin sosyo-ekonomik değerlerinin yanı sıra, gayrimenkul sektörü açısından sunduğu potansiyel fırsatların ele alınacağı etkinliğe ilişkin değerlendirme yapan GYODER Başkanı Dr. Feyzullah Yetgin, GYODER'in tüm Türkiye'yi kapsayacak bir strateji ile Anadolu kentlerini kucaklamayı sürdüreceğini belirtti. Yetgin: ‘GYODER olarak, bu yıl 8’incisini düzenleyeceğimiz ‘Gelişen Kentler Zirvesi’ni, Erzurum Büyükşehir Belediyesi’nin işbirliği ile Erzurum’da gerçekleştiriyoruz. Düzenlendiği her kentte önemli işbirliklerine ve kente yatırım yapılmasına vesile olan ‘Gelişen Kentler Zirvesi’nde, gayrimenkul sektörü temsilcileri, yerel yöneticiler, yatırımcılar ve uzmanlarla bir araya gelerek, fikir ve bilgi alışverişlerinde bulunacağız

GYODER Erzurum Raporu

Gelişen Kentler Zirvesi'nde GYODER tarafından hazırlanan Erzurum Raporu da kamuoyuna sunulacak. Raporda bu tarihi kentin genel ekonomik yapısı, nüfus özellikleri, kentsel dönüşüm ve gayrimenkul alanındaki potansiyeli ve Cazibe Merkezi Programındaki rolüne dek içerdiği potansiel de katılımcıların beğenisine sunulacak. 38 sayfayı bulacak raporda, kente ilişkin istatistiklere ek olarak "Erzurum’un Genel Ekonomik Yapısı ve Temel Ekonomik Veriler’, ‘Erzurum’un Demografi, Nüfus ve Sosyal Gelişmeleri ile Öngörüleri’, ‘Bölgede Planlama ve Kentleşmenin Gelişimi’, ‘Erzurum Kentsel Dönüşüm ve Mega Projeler’, ‘Erzurum ve Çevresi Yatırım Alanları ve Öngörüleri’, ‘Erzurum’un Gayrimenkul Sektörü’, ‘Cazibe Merkezleri Programı’, ‘Geleceğe Yönelik Değerlendirmeler ve Öngörüler.’  gibi konularda da başlıklar açılmasına olanak tanıyacak bilgilere yer verilecek. 

Gelişen Kentler Zirvesi

Bu yıl 8'inci kez düzenlenen Gelişen Kentler Zirvesi, Erkonut'un Zirve Sponsorluğu, Halk GYO'nun ise ana sponsor olarak katkılarıyla gerçekleşecek. Erzurum Büyükşehir Belediyesi'nin de katkı sunduğu etkinlikte önemli ekonomist ve iş adamlarının söz alması bekleniyor. Erzurum ve çevre bölgelerin Belediye Başkanları, kamu yöneticileri ve gayrimenkul sektöründen önemli iş adamlarının katılımının beklendiği zirvede, Varlık Fonu Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Kerem Alkin'in de bir konuşma yapması planlanıyor. Program kapsamında ayrıca, katılımcılara yönelik olarak teknik ve kültürel bir gezi de düzenlenecek. Bu gezide Palandöken, Çifte Minareli Medrese ve Türkiye’nin 11. sakin şehri (Cittaslow), Uzundere gezisi, Şehristan Konutları Projesi Şantiye ziyareti gerçekleştirilecek. Diğer taraftan, Cumhuriyet Caddesi, Kale Projesi gezisi, Kayı, Oba, Mavişehir projelerinin de gösterimine yer verilecek.