Gelişen Kentler Zirvesi için gözler Antalya'da

GYODER tarafından organize edilen "Gelişen Kentler Zirvesi"nin 9'uncu buluşması Antalya'da gerçekleşecek

Gelişen Kentler Zirvesi için gözler Antalya'da

GYODER tarafından organize eilen ve gelişen kentlerde yatırım fırsatlarının sektör temsilcileri ile buluşturulmasını amaçlayan Gelişen Kentler Zirvesi'nin 9'uncu buluşması Antalya'da gerçekleştirilecek. Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin işbirliği ile gerçekleştirilen etkinlik, 13-14 Aralık tarihleri arasında düzenlenecek. 

Gelişen Kentler Zirvesi'nin 9'uncusu Antalya'da düzenleniyor

Türkiye'nin gelişmekte olan kentleri ile bu kentlerin potansiyelini yatırımcılar ile buluşturmayı hedefleyen "Gelişen Kentler Zirvesi"nin yeni buluşması, turizmin başkenti olarak nitelendirilen Antalya'da gerçekleştirilecek. Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından da desteklenen etkinlikte, Antalya ve çevresinin sosyol-ekonomik değerlerinin yanı sıra, gayrimenkul sektörüaçısından içerdiği potansiyel ve yatırımcılara sunduğu olanaklar da masaya yatırılacak. Etkinlikte kentin makro ekonomisinin yanı sıra kentsel dönüşüm çalışmaları, gayrimenkul sektörü ve geleceğe yönelik kestirimler tüm yönleriyle incelenecek. Buradan hareketle oluşturulan GYODER Antalya İli Yatrıım Alanları Vizyon Raporu da bu kapsamda Gelişen Kentler Zirvesi-Antalya'da katılımcılarla paylaşılacak. 

Tüm yönleriyle Antalya

Etkinlikle ilgili bir değerlendirme yapan GYODER Başkanı Doç. Dr. Feyzullah Yetgin, kurumun tüm ülkeyi kapsayacak bir strateji ile Anadolu kentlerini kucaklamayı hedeflediğini dile getirdi. Yetgin: “GYODER olarak, bu yıl 9’uncusunu düzenleyeceğimiz ‘Gelişen Kentler Zirvesi’ni; Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin işbirliği ile Antalya’da gerçekleştiriyoruz. Akdeniz’in incisi ve Türkiye turizminin en önemli destinasyonlarından biri olan ve yeni hayata geçirilmesi planlanan liman, kentsel dönüşüm ve raylı sistem projeleri ile öne çıkan Antalya’yı, bu zirvede tüm yönleriyle ele alacağız." dedi. 

Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin desteği ile

Başkan Yetgin, düzenlenen etkinliklerde, ilgili kentlerdeki önemli kurumlarla işbirliklerine ve değerli yatırımlara imza attıklarını da vurgulayan Yetgin: "‘Gelişen Kentler Zirvesi, gayrimenkul sektörü temsilcileri, yerel yöneticiler, yatırımcılar ve uzmanların, ayrıca Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı, GYODER Başkanı ve Yönetim Kurulu, kamu yöneticileri, iş dünyasının önde gelen isimleri, gayrimenkul sektörünün ulusal temsilcileri, akademisyenler, profesyoneller, ulusal ve yerel basın temsilcilerinin katılımıyla gerçekleşecek." ifadelerini kullandı. 

9'uncu kez gerçekleştirilecek olan Gelişen Kentler Zirvesi-Antalya etkinliği kapsamında ayrıca, zirveyi takip edecek katılımcılara yönelik ‘Teknik ve Kültürel Gezi Programı’ gerçekleştirilecek. Bu etkinliklerde kentsel dönüşüm alanları, Lara Cruise Port, Konyaaltı ve Raylı Sistem gibi projelerin de yerinden ve kapsamlı biçimde incelenmesine olanak tanınacak. Kültürel gezi kapsamında ise kentin doğa ve tarihi  güzelliği öne çıkan lokasyonları gezilecek.