Genç yatırımcı ‘Ve Güneşli’ dedi

Güneşli’de geçen Ve Güneşli Projesi kent merkezinde doğal bir yaşamı arzulayan genç yatırımcılardan büyük ilgi gördü

26 Kasım 2012 / emlakwebtv

Son 30 yılda dünyada metropol hayatı rezidans tipi yapılara kaydı. Ancak bu kez insanlar rahat ederken, kendilerini insandan ve doğadan uzaklaşmış hissettiler. Bu da mimari trendin bir başka yöne kaymasına neden oldu. Bu noktada ‘Ve Güneşli’ Projesi, “doğal ve çevreci yaklaşımı, ‘insanı merkez alan’, ‘nostaljik değerlerle modern kent yaşamını harmanlayan’ temasıyla genç yatırımcıların ilgi odağı oldu.
Bir ilk gerçekleşiyor
Ve Güneşli projesinde rezidans konforundan da mahalle sıcaklığından da vazgeçmek istemeyenlerin ihtiyaçlarını karşılamayı hedeflediklerini dile getiren Ahmet Fırat; “Ve Güneşli rezidans konforuyla, doğal çevreci ve yatay mimarinin ilk örneğini görebileceğimiz bir mahalle konseptini harmanlıyor. Bu projemizin başarıya ulaştığına dair ilk işaretleri de alıyoruz. Lansman öncesi projemizin yüzde 20 oranında satışını gerçekleştirdik. Alıcılarımız da tahmin ettiğimiz gibi genç, kent hayatının konforunu seven ama doğadan ve insani ilişkilerin sıcaklığından kopmak istemeyen yatırımcılar oldu.” dedi.

Yatırımcıya kar oturumcuya mutluluk sağlıyor
Keleşoğlu, Depar Teknik Yapı ve Teleset mobilya konsorsiyumu tarafından hayata geçirilen Ve Güneşli projesi 10, 11, 12 Katlı üç bloktan oluşuyor. Projede, 1+0, 1+1, 2+1 ve 3+1 olmak üzere 214 daire ve ticari ünite bulunuyor. Projenin metrekare fiyatları 3 bin-4 bin 500 TL arasında değişiyor. Anayollara ve havalimanına yakınlığıyla trafikte zaman kaybetmeden kent merkezine ulaşım imkanı sağlıyor. Hızla değerlenen bu bölgede metrekare fiyatlarının en geç iki yıl içinde minimum 5 bin TL civarında olması bekleniyor.

Londra, Paris ve New York’tan sonra İstanbul’da
Plaza çalışanlarının, akşamları da çok katlı cam, metal ağırlıklı binalarda yaşarken kendilerini ofislerinde gibi hissetmeye başladığını dile getiren Fırat, “Avrupa’da başta olmak üzere rezidanslara taşınan insanlar, bu insani sıcaklığın daha fazla yaşandığı, doğayla daha fazla temas içeren yerlerin özlemlerini duyarak mahallelere taşınmaya başladılar. Çünkü gökdelenlerde çalışan insanlar, bir süre sonra evlerine gittiklerin de kendilerini ofislerinde gibi hissetmeye başladılar. Bunun en iyi örneklerinden biri Londra’da yaşandı. Başta kent merkezinde çok katlı binalarda yaşayan satın alma gücü yüksek insanlar, metroyla rahatça birkaç dakikada kent merkezine ulaşabilecekleri Wimbledon gibi sıcak, daha estetik ve daha doğal alanlara taşındılar. Benzer bir örneği Paris hatta New York gibi büyük kentler için de söyleyebiliriz. Artık satın alma gücü nispeten yükselen herkes kent merkezine rahatça ulaşabilecekleri yatay sakin yaşam alanlarını tercih ediyor. Bu Türkiye’de de dünyada da böyle oldu.” diye konuştu.


Daha fazla bilgiye www.vegunesli.com adresinden ulaşabilirsiniz.

 

Proje Bilgisi: Ve Güneşli