Genitec yeni teknolojileriyle İtalya'da

Genitec, İtalya’da düzenlenen ‘Uluslararası Tuğla ve Seramik Fuarı Tecnargilla’ya katıldı

Genitec yeni teknolojileriyle İtalya'da

Ece Holding’in seramik vitrifiye sektörü için imal edilen makine ve ekipmanları üreten teknoloji firması Genitec, İtalya’da düzenlenen ‘Uluslararası Tuğla ve Seramik Fuarı Tecnargilla’ya katıldı. Fuar boyunca katılımcıların yoğun ilgi gösterdiği Genitec, birçok yeni anlaşmaya imza attı.

ECE Holding’in seramik vitrifiye üretiminin sağladığı bilgi birikimi ile kurduğu vitrifiye seramik fabrikaları için makine ve ekipman üreten teknoloji firması Genitec, İtalya’nın Rimini şehrinde düzenlenen dünyanın en prestijli seramik teknoloji fuarları arasında yer alan Tecnargilla’a katılan ender Türk teknoloji firmalarından biri oldu.

Sektördeki yeni teknolojileri tanıttı
Fuarda sergilediği makine, ekipman ve üretim teknolojileri ile katılımcılar tarafından yoğun ilgi gören Genitec, klasik döküm teknolojilerinden basınçlı döküme, kurutma ve tünel fırın gibi ürünleri ile seramik vitrifiye üretiminde gereksinim duyulan her türlü çözümü sunuyor. Otomatik robotlu sıralama teknolojisi ve basınçlı klozet Genitec’in fuarda en çok il gören ürünleri arasında yer aldı.

Tunus’a teknoloji sattık
Fuarda yeni işbirlikleri için yatırımcılarla da bir araya gelen Genitec, Tunuslu bir yatırımcı ile basınçlı döküm teknolojileri ve full otomatik sırlama sistemi teknolojileri için yeni bir anlaşmaya imza attı.

Tunus ile yaptıkları anlaşmadan son derece mutlu olduklarını belirten Genitec Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Çenesiz, “fuarlar kendimizi tanıtmak ve yeni işbirlikleri gerçekleştirmek için büyük fırsatlar sunuyor. Bu nedenle de dünyanın en prestijli fuarlarını takip ediyor ve bir Türk firması olarak orada bulunmaktan gurur duyuyoruz. Önümüzdeki yıl da Almanya’da düzenlenecek olan seramik fuarı Ceramitec’e katılacağız. Genitec’in bu sektörün daha da büyümesi ve gelişmesi için üzerinde çalıştığı yeni makine ve teknolojileri bu fuarda tanıtma imkanı bulacağız” dedi.