Gerçek ikili soğutma sistemi sunan ilk ve tek buzdolabı

18 yıldan beri Türkiye pazarında bulunan Sub-Zero, ülkemizde ikili soğutma sistemi sunan ilk ve tek marka olma özelliğini taşıyor

Gerçek ikili soğutma sistemi sunan ilk ve tek buzdolabı

17 Mayıs 2013 / emlakwebtv
18 yıldan beri Türkiye pazarında bulunan Sub-Zero, ülkemizde ikili soğutma sistemi sunan ilk ve tek marka olma özelliğini taşıyor. Gerçek ikili soğutma sisteminde soğutucu ve dondurucu iki farklı motorla çalışarak bölümler arası hava transferini keser. Sub-Zero soğutucularının bu özelliği sayesinde hem bölümler arası uygun ısı dereceleri kontrol altında olur hem de farklı bölümlerde saklaması gereken ürünlerin kokuları birbirine karışmaz.

Sub- Zero, antibakteriyel özelliktedir, ayrıca enerji tasarrufu da sağlıyor
60 yılı aşkın süredir dünyada bilinen Sub-Zero markası, Türkiye’de Enkay Group güvencesi ile A+ müşterilere sunuluyor. Farklı ürünler için özel derece ayarlı rafları ile buzdolabı içinde ikinci bir buzdolabı sunan Sub-Zero, gelişmiş su filtreleme ve Hava temizleme sistemi sayesinde antibakteriyel özelliktedir. Tek parça sızdırmaz mıknatıs kapı özelliği ile gıdaların daha uzun süre dayanmasını sağlayan dondurucular, ayrıca enerji tasarrufu da sağlıyor.

Her parçası el emeği ile üretiliyor
Sub-Zero’nun ürünleri Amerika’da el işçiliği ile üretiliyor ve her bir ürün detaylı, testlere tabi tutuluyor. İç panellerde plastik yerine tamamı paslanmayan alüminyum ve dış panellerde 3 mm paslanmaz çelik kullanılıyor. Bu soğutucuları, gıdaların yapısını ve lezzetini koruyan bir mahzen olarak düşünmek daha doğru olur.

Diğer marka birçok buzdolabı aynı sistemle dondurucuya soğuk hava üfleyen bir kompresör ve bir evaparatör ile çalışır. Dondurucuda üretilen soğuk hava olduğu gibi soğutucuda da kullanılır. Bu nedenle her iki bölümde de uygun saklama koşulları oluşmaz ve dondurucu ile soğutucu aynı havayı kullandığı için gıdalar arası koku geçişi olur. Sub-Zero soğutucular da ise her iki bölmenin de ayrı kompresörü ve evaparatör bulunur. Bu “ikili soğutma” teknolojisi sayesinde dondurucu ve soğutucu bölmelerinde gıdaları saklamak için en uygun hava koşulları oluşur.