Giresun Merkez Aksu ve Küçükköy TOKİ başvuruları!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından üretilecek olan 592 adet konutun yer aldığı Giresun Merkez Aksu ve Küçükköy TOKİ başvuruları 15 Temmuz'da sona erecek

Giresun Merkez Aksu ve Küçükköy TOKİ başvuruları!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından üretilecek olan 592 adet konutun yer aldığı Giresun Merkez Aksu ve Küçükköy TOKİ başvuruları 15 Temmuz'da sona erecek. Kura yöntemi ile satışı gerçekleşecek olan konutlar için başvurular Türkiye Halk Bankası A.Ş.'nin tüm şubeleri tarafından kabul edilecek. 

TOKİ Giresun Merkez Aksu ve Küçükköy başvuruları; 

1- Şehit aileleri, maluller ile dul ve yetimlerininn başvuruları, 
2- En az yüzde 40 engelli vatandaşların başvuruları, 
3- Diğer konut alıcı adayları başvuruları olmak üzere 3 farklı kategoride kabul edilecek. 

Hak sahipleri nasıl belirlenecek? 

Projede, şehit aileleri, maluller ile dul ve yetimlerine kuraya girmeden konut hakkı tanınacak ancak bu kişilerin konutları öncelikli olarak kura ile belirlenecektir. Yüzde 40 engellilere ise toplam konut sayısının yüzde 5'i kadar kontenjan ayrılacak ve kura ile hak sahipleri belirlenecektir. Diğer konut alıcı adayları ise başvuru sayısına göre gerektiği takdirde kura ile belirlenecektir. 

Kura çekilişi 21 Temmuz'da

Giresun Merkez Aksu ve Küçükköy TOKİ evlerinde konut alma hakkı ve konut belirleme kurası 21 Temmuz 2016 tarihinde çekilecektir. Kura sonucunda konut satın alma hakkı ve belirleme hakkı kazanamayanların başvuru bedelleri, 25 Temmuz 2016 tarihinden itibaren başvuru sahiplerine iade edilecektir. Konutların teslim süresi ise sözleşme tarihinden itibaren 36 aydır ve konutların anahtar teslimleri Toplu Konut İdaresince belirlenecek olan program dahilinde gerçekleştirilecektir. 

Firma Bilgisi: Toki