Golfkent'te konut ve ticari imarlı arsalar açık artırmaya çıkıyor

Ankara Golfkent’te 22 adet konut ve ticari imarlı arsa TURYAP’ın düzenlediği müzayede ile satışa çıkıyor. Ankara Golfkent arsa müzayedesi 9 Kasım 2016 Çarşamba günü saat 14.00’te Ankara Golfkent satış ofisinde gerçekleşiyor.

Golfkent'te konut ve ticari imarlı arsalar açık artırmaya çıkıyor

Türkiye’nin sosyal donatı ve yeşil alanları ile öne çıkan, proje kapsamında uluslararası standartlara uygun çimlenmesi tamamlanmış golf sahası bulunan,  ilk karma kullanımlı golf projesi Golfkent’te konut ve ticari imarlı arsalar açık artırma ile satışta çıkıyor. Turyap’ın gayrimenkul geliştirme ve yatırım alanında geliştirdiği projede, yapımı planlan konutların satış vaadi ile yepyeni bir çözüm sunuluyor. Arsayı satın alıp inşaatını başlatan müteahhit veya yatırımcıya önemli bir katkı ile destek veriyor.

1. Etap arsayı Parlamenterler Yapı Kooperatifi satın aldı
Eski ve yeni parlamenterlerin yanı sıra büyükelçiler, yabancı misyon, yüksek yargı mensuplarının da aralarında bulunduğu kooperatifi kuran vekiller Ankara-Eskişehir Yolu üzerinde bulunan 1 milyon 260 m2‘lik Golfkent’in 103.000 m2’lik arsasını satın aldı. Ruhsatı alınmış ve imarı tamamlanmış alanda yıl sonuna kadar inşaat ihalesi yapılarak yeni yıla bu etabın yapımına başlanması  hedefleniyor. Hedeflenen zamanda inşaatın tamamlanması ile vekillerin burada oturması planlanıyor. 

Golfkent'te konut ve ticari imarlı arsalar açık artırmaya çıkıyor

İhale muhammen bedelleri
Müzayede kapsamında muhammen bedelleri 7 milyondan başlayan 825 konut yapımına uygun 5 adet arsa; 762 binden başlayan tali iş merkezi ve ticari ünite imarlı 10 adet imarlı arsa satışa sunuldu. Müteahhit ve yatırımcılar arsalar hakkında geniş bilgi için Turyap'ın resmi internet sitesine ve Turyap Genel Müdürlüğüne başvuru yapılabilecek.