Gölmahal’de büyük takas

Yalçınlar Group, Büyükçekmece kıyısında hayata geçirdiği projesi Gölmahal Villaları’nda takas kampanyası kapsamında eski evinizi peşinata sayılıyor

19 Haziran 2012

Yalçınlar Group, İstanbul’un villa imarlı bölgelerinden Büyükçekmece Gölü kıyısında hayata geçirdiği projesi Gölmahal Villaları’nda yeni bir kampanya başlattı. Eski evi peşinat olarak sayan kampanyada, alıcılar dilerse kredi kullanarak kalan tutarı kira öder gibi tamamlayabiliyor. Mart 2013’te teslim edilecek olan Gölmahal Villaları’nda, fiyatlar villaların büyüklüklerine göre 1milyon 295 bin dolar ile 1 milyon 495 bin dolar arasında değişiyor.
Gölmahal Villaları, 92.470 metrekarelik bir alanda 38 villadan oluşuyor. Dört mevsim yaşanılabilen villalar, büyük bahçeleri ve her eve ait müstakil havuzları ile sakinlerine konforlu bir yaşam sunmayı amaçlıyor. Türkiye’nin ödüllü mimarları Dara Kırmızıtoprak ve Gökhan Avcıoğlu tarafından tasarlanan Gölmahal Villaları, doğaya saygılı duruşu ile de fark yaratmayı hedefliyor.
Sitede kurulan rüzgar tribünü ile Gölmahal kendi elektriğini kendisi üretiyor. Bu elektrik sosyal tesislerde ve ortak alanlarda kullanılarak aidatları önemli oranda minimize edecek. Sıcak su her villada bulunan güneş enerjisi panelleri ile elde ediliyor.
Atık su arıtma tesisi ile özel tasarımlı çatılardan gelen yağmur suları biyolojik arıtmaya tabi tutuluyor. Arıtılarak geri dönüşümü sağlanan sular yeniden kullanıma veriliyor.  Her villanın çatısında bulunan güneş kolektörleri ile herhangi bir maliyet olmaksınız sıcak su sağlanıyor.
Doğalgaz kullanılmayan Gölmahal’de ısınma, ısı pompası ile sağlanıyor. Dolayısıyla çevreye karbon salımı yapılmıyor ve çevre kirliliği yaratılmıyor. Isı pompası yazın da villalarda serinletmeyi sağlıyor. Gölmahal’de ayrıca, merkezi klima ve fan coil sistemi de yer alıyor.
Evdeki çatıdan bodruma kadar inen iç bahçe ile tüm evde maksimum gün ışığından faydalanılabilen villalarda, ses ve ısı yalıtımı, çatı ve temel izolasyonuna da son derece dikkat ediliyor. Akıllı ev otomasyon sistemine sahip olan villalar, sahipleri için yaşamı kolaylaştırmayı hedefliyor.
Gölmahal Villaları’nın 10 bin metrekarelik ortak kullanım alanında, tenis kortları, 2 açık -1 kapalı yüzme havuzu, Türk hamamı sauna, buhar banyosu, fitness salonu, oyun parkı, restoran ve kafesi bulunan bir de sosyal tesis yer alıyor.
Ayrıca, 3 bin metrekarelik alanda içinde süs havuzu bulunan rekreasyon alanı, site ortasında gölet, 700 kw jeneratör, su deposu, artezyen kaynağı ve yangın hidrantları da bulunuyor.

Proje Bilgisi: Gölmahal